Oppositiossa paljon lunta tupaan saaneet ja turhautuneet kokoomuslaiset näyttävät olevan tällä hetkellä hurjan innostuneita Niinistön kampanjasta.
Sen huomaa helposti vilkaistessaan Kokoomuksen saitille. Siellä vallitsee suorastaan lapsellinen into - uho ja usko Niinistön mahdollisuuksiin. Voi-voi sentään, ei ole hyvän edellä tuollainen!
Me paljon nähneet keskustalaiset emme tietenkään hurahda moiseen vouhotukseen, pidämme jalat maassa ja äänestämme kylmän rauhallisesti oman ehdokkaamme - Matti Vanhasen - toiselle kierrokselle.
Päiväunet ja karu todellisuus
5
131
Vastaukset
- Jaba_43
Vanhanen tulee saamaan enintään keskustan puoluekannatuksen verran ääniä, todennäköisesti vähemmän, sillä vasemmistoa vierastavat, liikkuvat äänestäjät siirtyvät Niinistön kannattajiksi ja varman päälle pelaavat kepulaiset äänestävät suoraan halosta, ettei Niinistö voittaisi.
Vanhanen saattaa ikään kuin pudota väliin ja jäädä 1. kierroksella jopa alle 20% ääniosuuden. - Roknoosiherra
K-linjan muumioiden, joita täälläkin valitettavasti esiintyy, luulisi äänestävän Eino "Königstedtin puhe" Uusitaloa?
- näppituntuma
vanhoja muumioita (Halosta, Niinistöä..etc.) vaan modernia liberaalia Matti Vanhasta.
Ei huono valinta - ei ollenkaan. - Kaarina Mäkelä
näppituntuma kirjoitti:
vanhoja muumioita (Halosta, Niinistöä..etc.) vaan modernia liberaalia Matti Vanhasta.
Ei huono valinta - ei ollenkaan.Mihinkäs ne ovat jääneet? Ennen niitä Mattikin toitotti kovin.
- moderni liberaali
Kaarina Mäkelä kirjoitti:
Mihinkäs ne ovat jääneet? Ennen niitä Mattikin toitotti kovin.
Aikansa kutakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762066Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361728Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101402Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291200Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591198Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161041- 60959
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58957