Miesten ylivertaisuus

On faktaa

Miehet ovat keskinmäärin naisia lahjakkaampia kaikissa tärkeissä asioissa. Naisille luonto on antanut tehtäväksi jälkeläisten tuotannon ja siinä pysykööt, koska sen parhaiten taitavat.

Feministit väittävät, ettei naisten ja miesten biologisissa eroissa ole mitään mikä tekisi miehistä älykkäämpiä kuin naisista mutta tämä ei pidä sitten alkuunkaan paikkansa. Kasvuhormonin tuotanto lisää myös punasolujen määrää ja hemoglobiinia veressä joten miesten aivot saavat hapekkaampaa verta ja pystyvät näin ollen toimimaan tehokkaammin kuin naisten vastaava säälittävä pätkivä solumönjä.

9

435

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nainen__

      Annas kun arvaan: isäsi oli "ylivertainen" hahmo sinulle koska kävi töissä. Äitisi oli kotiäiti. Olet sitä sukupolvea että tuo oli luonnollista ja yleistä. Äidin kanssa kasvoit. Isää näit harvoin, ehkä vaihdoit iltaisin pari sanaa kun hän tuli töistä. Opit halveksimaan äitiäsi sillä hän ei tuntunut tekevän mitään merkityksellistä kuin sinun kasvattamisesi kun taas isäsi oli pakko olla suurenmoinen ihminen koska EI OLLUT KOSKAAN kotona, vaan oli vapaa ja itsenäinen.
      Sinulla oli muutama sisarus joiden kanssa kilpailit verisesti vanhempiesi huomiosta, tai ehkäpäinvastoin olit ainoa lapsi johon äiti kohdisti kaiken huomionsa.

      Kerro toki jos olen väärässä.

    • fem-

      Kaltaisesi pikku pissheadit todella näyttävät miten paljon feminismia todella tarvitaankaan.

    • Anonyymi

      On muuten erytropoietiini se hormoni joka säätelee punasolujen tuotantoa. Mutta sitähän eivät erehtymättömät aivosi tienneet. T. Nainen

      • Anonyymi

        Taas täällä haukutaan miehiä. Miksi? Teillä on huano itsetunto


      • Anonyymi

        epoa emme ottaneet hiihdossa 🤣


    • Anonyymi

      miesten ja naisten erot ovat evoluution muokkaamat ja ne muuttuvat kokoajan .
      ympäristö luo paineen muutoksiin

      ympäristön pane on yleensä naisilla lapset ja niiden selviäminen , miehillä vaimon ja lasten elättäminen , mutta nämä kumpikin voi mennä ristiin ja paremmuutta ei voi mitata

    • Anonyymi

      Miehillä on ylivertainen tarve tehdä itsestään tärkeitä. Heitä on myös ylivertaisesti enemmistö vankilassa. Jokin nyppii heitä jo pikkupoikana; he vähättelevät ja kiusaavat tyttöjä. Murrosiässä heistä kuoriutuu huorittelevia tyhjän rehentelijöitä. Kaikista pojista ei koskaan tule aikuisia. Isot pojat juoksevat nautintojen perässä: juopottelevat, mässäilevät, hekumoitsevat, homoilevat ja vähät välittävät naisten tarpeista. Itsekkyys on heille ominaista. Pojissa on enemmän kehitysvammaisia.

      • Anonyymi

        Miksi tytöillä sitten menee paremmin koulussa se kun pojilla. He oppivat helpommin asioista ja heitä on töissä viroissa joita ennen vaan miehet tekivät. Tyttöjen todistukset yleensä parempia koulussa . Niin että turhaa sanan helinää näistäkin asioista


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miksi tytöillä sitten menee paremmin koulussa se kun pojilla. He oppivat helpommin asioista ja heitä on töissä viroissa joita ennen vaan miehet tekivät. Tyttöjen todistukset yleensä parempia koulussa . Niin että turhaa sanan helinää näistäkin asioista

        Koska koulu on käytännössä räätälöity tyttöjen luontaisia oppimistapoja tukemaan. Lisäksi tytöt saavat parempia arvosanoja samalla osaamisen tasolla kuin pojat. Se, että iso osa pojista syrjäytyy kiinnostaa vastuutahoja vain puheissa, mutta ei teoissa.

        Osa pojista syrjäytyy, mutta osaa taas oppii siihen, että menestyminen vaatii työtä, eikä se työ ole aina kivaa. Se kuitenkin pitää tehdä. Tytöt taas oppivat, että riittää kun tottelee ja osaa asiat ulkoa. Ja kuinka ollakaan, ne pojat, joita ei ole syrjäytetty, ovat saaneet paremmat eväät työelämään kuin tytöt.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      119
      2705
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1121
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      215
      1109
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      40
      1025
    5. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      5
      958
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      951
    7. 36
      916
    8. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      904
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      873
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      827
    Aihe