Voiko olla mahdollista, että USA rahoittaa maailmanhistorian suurinta rosvovaltiota 20 tuhannella dollarilla per nuppi! Kiitoksena tästä, Israel muistaa aina silloin tällöin lähettää USAan vakoojiaan jotta saataisiin kaikki mahdollinen varastettavissa oleva tieto ja raha Israeliin. Tuossakan luvussa tuskin on kaikki mahdollinen, vain ne virallisimmat avustukset.
Israel olisi kuin kärpäsen paska ilman USAn massiivista avustusta ja tukea. Jos otetaan vielä huomioon kaikki ne vihollisuuksien aiheuttamat sodat ja terroriteot joita USA on joutunut Israelin "avustamisen" takia läpikäymään, niin voi vain ihmetellä mitä strategista tai taloudellista merkitystä Israelilla muka on USAlle! Öljyhanojen virtaamisen takaamiseksi olisi paljon parempi vaihtoehto: lopettaa Israelin tukeminen. Joten todellinen syy Irakin sodalle oli elintilan hankkiminen juutalaisille..
Israel olisi kuin kärpäsen paska ilman USAn massiivista avustusta ja tukea. Jos otetaan vielä huomioon kaikki ne vihollisuuksien aiheuttamat sodat ja terroriteot joita USA on joutunut Israelin "avustamisen" takia läpikäymään, niin voi vain ihmetellä mitä strategista tai taloudellista merkitystä Israelilla muka on USAlle! Öljyhanojen virtaamisen takaamiseksi olisi paljon parempi vaihtoehto: lopettaa Israelin tukeminen. Joten todellinen syy Irakin sodalle oli elintilan hankkiminen juutalaisille..
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kirjoituksesi vivahtaa ihmisryhmää vastaan suunnatuksi vihan nostatukseksi.
Miksi teet tuota?
Mistä ihmeestä maa aikoo repiä kaikki rahat käynnissä oleviin operaatioihinsa? Kun ottaa huomioon myös viime aikojen hurrikaanien aiheuttamat tuhot. Tässä USA:n valtion velka:
http://www.brillig.com/debt_clock/
Kun puhuttiin al Qaidan taktiikasta Irakissa, niin he toivat esille sen, että USA pidetään kiinni Irakissa ja annetaan sen valuttaa itse itsensä kuiviin. Maahan on tulossa kovaa vauhtia keppikerjäläiseksi. Ei ihme, että sen kansalaiset huokailevat kuullessaan niistä valtavista summista, joita Bush vaatii senaatilta Irakin menoihin.
Se on kuitenkin nimellinen demokratia. Myös presidentin alhaisia kannatuslukuja
kauhistellaan.
Syytä onkin,sillä kansan tuen puutteeseen kaatui Vietnamin sotakin.
Nyt jo rebublikaaneissakin on tyyppejä, jotka katsovat Irak operaation olleen paha virhe.
Sieltä palataan vähin äänin, nettosaldo perstaskussa.
Köyhät maahan pyrkivät työläiset pönkittävät maan taloutta.
USAn taktiikka on ollut yksinkertainen ja selkeä. Taaloja painetaan niin paljon kujin tarvitaan ja jos joku maa ei halua myydä itseään ja persettään dollareilla USAn määrämällä kurssilla ja tavalla, tehdään joku seuraavista:
*Hallitus kaadetaan, CIA hoitaa hommat, ja "ystävällismielinen" hallitus nostetaan valtaan.
*Saarretaan valtio ja pakotetaan muu maailma mukaan saartoon. (Esim. Kuuba)
*Miehitetään maa. Näin kävi Irakille, koska Satiainen aikoi lopettaa öljyn myynnin dollareilla ja siirtyä euron käyttöön öljykaupassa. Tämä on _ainoa_ syy Irakin sotaan.
Iran on myös ilmoittanut siirtyvänsä pois dollarista öljykaupassa. -> Jenkit valmistelevat jo ryöstösotaa Irania vastaan.
*Ei hyväksytä dollaria, jos vastapuoli ei miellytä. Näin kävi taannoin kiinalaiselle öljy-yhtiölle, joka olisi halunnut sijoittaa USAsta rehellisellä kaupankäynnillä saatuja dollareita USAn öljyteollisuuteen.
Em. keinoilla on kymmeniä vuosia pidetty dollarin arvoa keinotekoisesti (ja ylikansalliseen väkivallanuhkaan nojaamalla) yllä. Näitä, oikeasti arvottomia dollareita on käytetty kymmeniä vuosia käytännössä konkurssissa olevan roistovaltion "Israelin" aseistamiseen.
Jos (ja kun) maailma saadaan vapautettua jenkkien ja Naton aseilla keinotekoisesti yllä- pidetystä dollarivallasta, tyhmien läskijenkkien valtio romahtaa kasaan ja dollarin seteleihin voi niistää nenänsä.