On se hyvä asua pohjan perukoilla. Pakkanen tekee jäädytyksen pahimmille taudeilla täällä meillä eikä tarvi ketaroida kaiken maailman taudeissa. Toivottavasti lintuinfluenssakin saa kyytiä talven pakkasissa.
Pakkanen on pelastuksemme?
taudeilta
2
115
Vastaukset
- toki
Tietysti saa pakkasesta kyytiä lintuinfulenssakin, tai saisi, jos sitä olisi.
Lintuinfluenssaa ei vaan vielä ole Suomessa tämän talven pakkasia kokeilemassa.
Mitenkähän sitten lienee keväällä. Silloin onkin jo aivan toinen juttu, kun muuttolinnut, karvoineen kaikkineen, palaavat Suomen suveen.- Jälkiviisastelija
Tämä tuntuu kornilta, mutta olisikohan syytä keväällä on syytä estää muuttolintujen maahantulo. Tietenkin vain, jos tilanne etelässä on vakava lintuinfluenssatilanne.
Ampujat lintutorneihin lintubongareiden tilalle ja ei muuta, kuin isänmaata puolustamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961