Eikö voida lopettaa ainakin puolet typeristä valmiiksi nauretuista ohjelmista ja ruveta nauramaan vaiko itkemään uusien ohjelmien myötä. Otetaan suuret yhtiöt televisioon ja kerrotaan päivästä toiseen näitten yhtiöitten rahankäytöstä. Olisi varmasti paljon kysyttävää kansalla. Lopetetaan myös tv:stä nuo typerät päivittäiset pörssikurssitiedot - ne ovat lopen uuvuttavia. Mutta...tietoja yhtiöistä ja niitten varojen käytöstä tarvittaisiin, näemmehän miten kansalta "mafiamalliin" kerättyjä sähkö-, bensiini-, vakuutus-, vero-, keräys- ym..varoja käytetään...milloin mihinkin anteihin ja juhliin.
Ne ovat monesti hyvin helpolla kansalta kerättyä rahaa, niitten varojen hankkimiseen ei hikipisaroita ole vuodatettu kovin usein!
Televisioon kiinnostavaa
nähtävää firmoista...
1
90
Vastaukset
- pkr-1
kannatettava ehdotus, mutta luulisitko, että sille pörssihuumassaan korvaa kallistaisivat nuo porvarillistuneet sosialidemokraatit, kun mersusssa on näytöllä paremmat digit tietsikalla heti tarvittaessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762066Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361728Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101402Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291200Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591198Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161041- 60959
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58957