Tästä lääkkeestä vähän puhutaan!Itse olen käyttänyt kyseistä lääkettä noin kuukauden 50mg illalla.Aamulla 100mg Suprium,mutta lääkärin tarkoitus olisikin nostaa Ixel 100mg ja jättää Suprium kokonaan pois.Tämän hetkiset kokemukset Ixellistä eivät kylläkään ole mitenkään innostavia,pukkaa hiostamaan vähän väliä, on hermostunut ja äkäinen olotila.Samalla olen myös huomannut, että uni on hyvin katkonaista ja jää lyhyeen.En tiedä sitten mitenkä paljon Suprium vaikuttaa tähän ja Ixellin pienin ylläpito annostushan olisi 50mg aamulla ja 50mg illalla.Vähän arveluttaa ja hieman pelottaa mennä tohon 100mg.Minkälaisia kokemuksia muilla on Ixellistä? Odotan asiallisia palautteita.
Ixel ?
5
1027
Vastaukset
- Markus
Minulla Ixel tuhosi seksuaalisuuden täysin. Libido hävisi n. puolen vuoden aikajakson aikana kokonaan. Lopetin lääkityksen vuosi sitten, mutta tilanne ei ole muuttunut miksikään.
En kykene enää kiihottumaan ollenkaan. Esim. pornon katselu ei tunnu yhtään miltään. - Ovidiu
Ixel jakaa käyttäjänsä aika tasan kahtia: me jotka hyödymme ja he jotka eivät hyödy. Itselläni ei ole ollut sivuvaikutuksiakaan, joten olen onnellisessa asemassa tämän lääkkeen suhteen.
Ixeliä tulisi annostella noin 12 tunnin välein, joten hieman ihmettelen lääkärisi määräämää kerran vrk:ssa otettavaa annosta. Tietääkseni lääkkeestä ei ole ainakaan vielä tullut depot-versiota markkinoille.- Jukka
Olen kyllä tietoinen siitä ja aluksi minulla olikin annostus,25mg aamulla ja illalla 25mg.Niin kun tossa jo alussa kirjoitin niin ensi viikolla on lekurin aika ja varmaan annostus nostetaan siten,että 50mg aamulla ja 50mg illalla.Tässä ollaan kyllä muutenkin tavallaan niin,kun puun ja kuoren välissä ilman lääkkeitäkään,kun on vielä ALKOHOLI ONGELMIA.Mutta mitäpä tässä sen kummemmin ruikuttamaan. SITÄ SAA MITÄ TILAA.
- Ovidiu
Jukka kirjoitti:
Olen kyllä tietoinen siitä ja aluksi minulla olikin annostus,25mg aamulla ja illalla 25mg.Niin kun tossa jo alussa kirjoitin niin ensi viikolla on lekurin aika ja varmaan annostus nostetaan siten,että 50mg aamulla ja 50mg illalla.Tässä ollaan kyllä muutenkin tavallaan niin,kun puun ja kuoren välissä ilman lääkkeitäkään,kun on vielä ALKOHOLI ONGELMIA.Mutta mitäpä tässä sen kummemmin ruikuttamaan. SITÄ SAA MITÄ TILAA.
...Ixelin aloitti A-klinikan lekuri.
- matti -66
Kannattaa kokeilla rohkeasti vaan tuota annoksen lisäämistä. Luulisin että sivuvaikutukset häviävät kyllä ajan myötä. Itselläni esiintyi kipua kiveksissä ja virtsaamistarvetta. Virtsatessa tuli usein lopuksi myös spermaa mutta ajan myötä nuo sivuvaikutukset ovat hävinneet. Lisäksi mielestäni nautin enemmän seksistä kuin vaikkapa efeksoria käyttäessäni. Ota lääkkeesi aikaisemmin illalla niin ei vaikuta uniin niin paljoa. Itse otan aamulla ja iltapäivällä niin uni on aika normaalia. Paitsi että en juurikaan näe huonoja unia, mikä on ihan ok :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762025Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361709Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81358Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591171Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241169Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161024- 60945
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58934