Ida Saarela tippui ja kosketti mua

en tiedä miksi

Kyllähän hieman kosketti mua ja Bettiinasta on puhuttu paljon missähän myös oli ja itse en ikäväkyllä muista hänen lauluaan mutta olisi hänkin ansainnut olla valittavissa.

3

373

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sillä Idassa potentiaalia

      Minuakin harmitti se, että Ida Saarelalle ei annettu mahdollisuutta. Ida on söpö pikkutyttö, josta olisi voitu melkoisen vähällä vaivalla hioa tosi näyttävä Idols. Hänessä on sitä jotain! Idols-tuomarien olisi pitänyt ottaa riski ja ottaa hänet mukaan. Finaaliin mennessä Ida olisi harjoitellut itsensä aivan toiseen kuntoon kuin semifinaalissa.

      • myös

        Mutta luulen että Ida on niin nuori, että tuomarit ajattelivat että Idan täytyy "kasvaa" vielä muutama vuosi...

        Mutta Ida kosketti myös minua ja näen Idassa tulevan staran.

        Bettinan kohdalla tuomarit ovat varmaan ajatelleet että Bettina ei osaa kuunnella eikä noudattaa "käskyjä" tarpeeksi kuuliaisesti.

        Mutta Mun mielestä Bettina kuitenkin ehkä kisan parhaimmistoa (eli laulutaidollisesti ja Bettinalla hieno ääni myös), vaikkei koskettanutkaan sillä tavalla kuin Ida, Agnes ja Katri.


    • iituliini0

      Mä oon iida

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      87
      5926
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3537
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      160
      2069
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      229
      1991
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      174
      1751
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      284
      1503
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1031
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      1021
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1000
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      109
      937
    Aihe