Onko kenelläkään kokemuksia? Lopetin e-pillerit tossa muutama kuukausi sitten ja vähän sen jälkeen alkoi hiukset lähtemään tukkoina. Vitamiinien puutosta ei ole ja kampaamosta ostettu shampoo hiusten lähtöön ei auta. Alan olla hiukka huolissani koska minulla on/oli paksu tukka ja nyt alkaa huomattavasti ohenemaan. Hiuksia lähtee todella tukkoina, lattiat ym ihan täynnä niitä. Kohta varmaan lääkäriin asiasta mutta kysynpä ensin täältä...
pillerit ja hiusten lähtö
Pallo
2259
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=97&conference=4500000000000625&posting=22000000011371761
Mulla alko armoton hiustenlähtö pillereiden lopettamisen jäkeen viime maaliskuussa. Nyt alkaa rauhoittua. Pakko myöntää että hiukset oheni aikalalla, itse sen huomaa ponnaria vääntäessä.. mutta jäipähän niitä vielä jokunen päähän. :)