26000 siviiliä kuollut Rakissa

Paljonkohan tuohon pitää lisätä, että saadaan todellinen luku?
7304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

hengiltä.

Äänestä

siis piti kirjoittaa...

Äänestä
  • Kuinkahan moni noista ihmisistä, on kuollut sankarillisissa itsemurha-iskuissa?

    Äänestä

  • AntiPunikki kirjoitti:

    Kuinkahan moni noista ihmisistä, on kuollut sankarillisissa itsemurha-iskuissa?

    miehittäjän vastuu on taata turvallisuus ko. maassa.

    Kaikki kuolleet ovat amerikkalaisten vastuulla.

    Äänestä

  • se siitä tittev kirjoitti:

    miehittäjän vastuu on taata turvallisuus ko. maassa.

    Kaikki kuolleet ovat amerikkalaisten vastuulla.

    Kun miehittäjä on maailman suurin asevoima, niin he eivät vastaa teostaan kenellekään.

    Äänestä

Tuo luku kertoo karua kieltään, kuinka miehittäjän vallan alta irakilaisia siviilejä "pelastamaan" lähteneet äärimuslimit ovat pelastaneet irakilaissiviilejä "lopulliseen rauhaan" toimittamalla heidät ennenaikaisesti paratiisiin omilla pommeillaan.

Saattaa käydä niin, että varsinaisissa sotatoimissa on surmansa saaneita siviilejä paljon vähemmän kuin näitä "urheiden vastarintamiesten" surmaamia siviilejä!

Nythän heillä on vastustajinaan pääosa irakilaisista, sunneja kun terroristit enimmäkseen ovat! :))

Äänestä

sitten pilasit sen minun laittaman touhun tällä
kirjoitusvirheitä täynnä olevalla aloituksella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


USA:n mukaan kirjoitti:

Paljonkohan tuohon pitää lisätä, että saadaan todellinen luku?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu