Parannuxen teko loukkava?

savonarola

Jaha että ellet te parannus kuolette,,, on sun mielestä sitä että mulla on sua jotain vastaan jotenkin? Ei ei ja ei,,,, se on vain meillä tunteissa huoli,,, ja kyynelet joskus virta kun teette kuolema!

Ei nä henkilökohtaisuuxiin pitä viedä ! Ei rakkaus vie tällaista työtä eteenpäin loukkaantuneena,,,, kostohimoisena,,, vihaisena,, poliisina! Ei ei ja ei! Teillä on jotenkin mieli ihan pihalla! Mulla on huoli että teette itelle karhunpalvelu,, kun jatkatte piittamatta tarkistamaan että puhunko ominaan,,, vai onko Jumala tosiaan olemassa,,,, joka ei tykkää synnintekijäistä joka ei piittaa synnistä! Koska synti tappoi Hänen poikansa ja on tuottanut niin paljon halla Hänen valtakunnassa että kolmas osa enkelistä Hän menetti! Ja te vaan leikitte venäläinen ruletti? No tähän mä nyt sanon iiiiiiiik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rakkaat ateistit känny 160 astetta ja löydä Jeesus niin saatte elää!
Ottakaa vastaan Jeesus on rakkauden sanoma teille rakkaudesta!!!

12

578

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HOimies

      Eli jos tunnistat itsestäsi oireita jotka saavat pääsi ajattelemaan tuollaisia.. ota yhteys heti lähimpään parantolaan... Siellä halutaan auttaa.

    • Stm

      Täyskäännös on 180 astetta.

      • HOi

        Entäs jos se on raamatussa 160..


      • Stm
        HOi kirjoitti:

        Entäs jos se on raamatussa 160..

        Saattaa ollakin, en ole tuota niin tarkoin tutkinut.


      • vai kuis on?

        Etkä varmasti tiedä perustella mistä se 180 astetta on alunperin oikein tullut ???
        Voi näitä nuoria ,etten pahemmin sanois!


      • Stm
        vai kuis on? kirjoitti:

        Etkä varmasti tiedä perustella mistä se 180 astetta on alunperin oikein tullut ???
        Voi näitä nuoria ,etten pahemmin sanois!

        eiköhän tuo 180 astetta hyvin kuvanne täyskäännöstä.
        Tietysti tuon voi määritellä toisissakin kulmayksiköissä, onhan näitä: radiaanit , goonit, monenlaiset piirut ym. Ehkä joku vanhempi tosiaan ymmärtää paremmin, jos sanotaan että 200 piirua.


      • vai kuis on?
        Stm kirjoitti:

        eiköhän tuo 180 astetta hyvin kuvanne täyskäännöstä.
        Tietysti tuon voi määritellä toisissakin kulmayksiköissä, onhan näitä: radiaanit , goonit, monenlaiset piirut ym. Ehkä joku vanhempi tosiaan ymmärtää paremmin, jos sanotaan että 200 piirua.

        360 astetta on tullut ympyränmuotoisesta kalenterista, jossa kukin aste markkeeraa päivää.


    • siino

      Sinä tee itse kuolemaa. Ota jo hyve ihmine Semos jumalaksesi, jotta voisit vielä kuoltuasikin elä. Semos rakastaa sinua. Jeesus on kännissä.

    • selvisi

      Olen pitänyt tuota vuodattelijaa hihhulina, mutta sehän onkin harvinaisen sisukas ja pitkään jaksava pelle. Noin suurta määrää asia- ja logiikkavirheitä ei millään voi tehdä tosissaan.

    • SavonPrinsessa

      Kirjoitatko seuraavan juttusi Isän Prinsessana vai Savonarolana? Pukkaako identiteettikriisiä?

    • Rausku

      Kannattaa keskittyä kirjoittelemaan ihan vain sinne transvestiittien palstalle.

    • Nuole myrkkysammakon selkää noin 10 minuuttia. Sitten syö kärpässieni. Jos et vielälään koe Hänen läheisyyttään, olet niin paha ateisti ettet ansaitsekaan nähdä :

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      99
      4464
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      27
      2375
    3. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      108
      2174
    4. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      200
      2169
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      401
      1887
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      169
      1483
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      100
      1269
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      32
      1065
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      976
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      79
      850
    Aihe