Kuin hyvän viikonlopun toivotukseni kaikille!
Palstarauhaa näköjään kaivataan. Se sopii minulle ja kannatan ajatusta lämpimästi. Vielä kun päästään naisia syyllistävistä aloituksista asiallisiin aloituksiin, niin palstan kirjoitukset kohentuvat takuulla. Siihen voi jokainen aloituksen tekijä itse näpäimistöltään vaikuttaa. Malttia.
Palstarauhaa näköjään kaivataan. Se sopii minulle ja kannatan ajatusta lämpimästi. Vielä kun päästään naisia syyllistävistä aloituksista asiallisiin aloituksiin, niin palstan kirjoitukset kohentuvat takuulla. Siihen voi jokainen aloituksen tekijä itse näpäimistöltään vaikuttaa. Malttia.
Vastaukset 14
Vanhimmat
palsta on niin kauan kondiksessa, kunhan siellä keskustellaan asioista, jotka ovat jorojukan mielesta asiallisia. naisia ei saa syyllistää. ei vaikka syy olisi naisten. kylla jukka tietaa, mita teidan tulee ajatella.
Opettele keskustelemaan AIHEESTA, älä henkilöstä.
taas, mistä minun tulee milloinkin keskustella.
Tekopyhyys ja typeryys kulkevat aina käsi kädessä.
....
Miksei naisia saa syyllistää, vaikka syy olisikin naisen? Te feministithän itse syyllistätte miehiä koko ajan.
kun naisten mielestä heidän mielipiteensä on aina oikea. keskustelua tulee käydä heidän pelisäännöillään (jotka he ovat lukeneet kirjoista tai naistenlehdistä). he eivät tajua sitä, että tuomalla keskusteluun moisia sääntöjä, he julistavat mielipiteensä ja ajattelumallinsa ainoaksi oikeaksi. kun nainen häviää väittelyn, alkaa mykkäkoulu. se tarkoittaa sitä, että muiden pitää tajuta, että naisen mielipide on se ainoa oikea. ja että naisen pelisäännöt ovat ne ainoat oikeat. ja että "hyväksi koetuista menettelytavoista" poikkeaminen on vääryys.
ja kaikkeen tähän on mies syyllinen, jos erehtyy avaamaan suunsa.
Paraskin puhumaan "palstan kirjoitusten kohentamisesta". :D :D
Mitenkäs "Jöröjukka-Kukan" taannoiset minua vastaan suuntautuneet ilkeämieliset vihjaukset "Miki pääsee ensimmäistä kertaa metrin päähän naisesta" tai epärelevantit spekuloinnit oletetusta "homoilustani".
Sekö on "Jöröjukka-Kukan" käsitys palstan kohentamisesta? Tyypillistä feminismiä tietenkin, mutta en sanoisi sitä itse kohentamiseksi. :D :D :D
Jöris on järkähtämättömän typeryyden, sinnikkään tosiasioiden kieltämisen, henkilöön käyvän solvauksen ja tekopyhyyden ruumiillistuma.
Me feministit emme palstalla aloita noita solvauksia, vaan ne ovat vastineita miesten kirjoituksiin. Jos hyökkäät aiheetta jatkuvasti kirjoituksillasi feministejä vastaan, tottakai me siihen vastaamme. Mitä mielestäsi sinun tölväisyihisi pitäisi vastata? Kiittää vai? Joku naionen sattaa kiittääkin ja oikolukea kirjoituksesi (ei se sillä mitään tarkoittaut), mutta esim, minä en sellaiseen suostu. Solvaus ryhmittymää, sukupuolta ta yksittäisiä ihmisiä vastaan on VÄÄRIN ja siihen tulen jatkossakin puuttumaan.
Se mitä kirjoitit sefun aloittamaan ketjuun on päätöntä, sillä jos me kaikki, jotka koemme täällä jatkuvaa solvausta nostaisimme sen esiin, niin palsta täyttyisi niistä kirjoituksista.
Eikö sinussa ole miestä toteamaan, että ok, omalta kohdaltani yritän pärantaa tapani. Puhua siis palstarauhan puolesta. eikä nimetä feministejä nimeltä, jotka ovat uskaltautuneet antamaan sinulle sanallisesti takaisin.
Röööyh!
Prööööööööööööt!!! : DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Buurp!
"Solvaus ryhmittymää, sukupuolta ta yksittäisiä ihmisiä vastaan on VÄÄRIN ja siihen tulen jatkossakin puuttumaan." Että voikin olla ihminen tekopyhä! Eikö sua edes hävetä? Sinua pahempaa solvaajaa ja provoilijaa ei löydy koko palstan historiasta. Ei voi kun nauraa : D