pakkomielteenomaisesti aina vain uusia "pakolaisia" hyysättäväksi pohjoismaihin?
Aivan vieraaseen ilmastoon ja erilaiseen kulttuuriin. Harvoin heillä on mitään edellytyksiä tulla muuksi kuin syrjääntyneiksi ja katkeriksi.
Mikä on se perimmäinen syy, että näin toimitaan, sillä täten ei mitenkään auteta näitä ihmisiä elämässään selviytymään?
Kenen etuja hyysärit ajavat ja minkä kumman toimeksiannosta? Ainahan jokin toimeksiantajakin moiselle laajamittaiselle toiminnalle on.
Aivan vieraaseen ilmastoon ja erilaiseen kulttuuriin. Harvoin heillä on mitään edellytyksiä tulla muuksi kuin syrjääntyneiksi ja katkeriksi.
Mikä on se perimmäinen syy, että näin toimitaan, sillä täten ei mitenkään auteta näitä ihmisiä elämässään selviytymään?
Kenen etuja hyysärit ajavat ja minkä kumman toimeksiannosta? Ainahan jokin toimeksiantajakin moiselle laajamittaiselle toiminnalle on.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Johto ei ole suomessa.
"maahanmuuttoa on lisättävä viivyttelemättä"
"Maahanmuutto ei ole uhkatekijä"
"hallitukselta nopeita päätöksiä aktiivisesta maahanmuuttopolitiikasta"
"laajempaa maahanmuuttoa tarvitaan"
"Maahanmuuttoa ei pidä miltään osin kokea yhteiskunnallisena uhkatekijänä"
-Fagernäs EK
http://www.verkkouutiset.fi/arkisto/talous/81097.html
http://www.ek.fi/ek_suomeksi/keskusjarjesto/index.php
yksi niistä perkeleistä, kyllä niitä täytyy olla aivan koko kopla ellei plutoona piiloon järjestäytyneenä.
Alankin omatoimisesti tässä poimimaan näitä isänmaanpettureita listalle tulevia oikeudenkäyntejä varten lausuntoineen ja toimintoineen.
Eiköhän siitä tule muutaman arkin pituinen lista; saas nähdä riittääkö muste tulostimessa.
aika monta "hyysäriä" Fagernäsin joukko:
"Elinkeinoelämän keskusliiton EK:n tavoitteena on luoda suomalaiselle yritys- ja elinkeinotoiminnalle entistä parempi ja kilpailukykyisempi toimintaympäristö.
EK edustaa kattavasti kaikkia yksityisiä toimialoja ja kaikenkokoisia yrityksiä:
* 44 toimialaliittoa
* Noin 16 000 jäsenyritystä, joista 96 % pk-yrityksiä
* Yli 70 % Suomen BKT:stä
* Yli 95 % maamme viennistä
* Noin 900 000 työntekijää
EK aloitti virallisesti toimintansa vuoden 2005 alussa, kun Palvelutyönantajat ja Teollisuuden ja Työnantajain Keskusliitto yhdistyivät uudeksi järjestöksi."
http://www.ek.fi/ek_suomeksi/keskusjarjesto/index.php
http://www.talouselama.fi/doc.te?f_id=803801
oikeuksia ja palkkaa.
Toisaalta nämä nykyiset eivät töitä tee, eikä niiden jälkikasvu.
Lisäksi vaatijoiden ei tarvitse näitä sosiaalitapauksia kulmillaan koskaan katsella.
oli oikein >>Lisäksi vaatijoiden ei tarvitse näitä sosiaalitapauksia kulmillaan koskaan katsella.>>
Ei tarvitse:
>>Eliitit varustautuvat jo nyt tulevien konfliktien varalta. Brasiliaan, Intiaan, Ranskaan ja Espanjaan on noussut tarkoin vartioituja rikkaiden asuinalueita. Tunnettuin näistä on Sao Paulon lähistöllä sijaitseva Alphaville. Muurien sisäpuolella vartijat saavat ampua kaikki oudot tunkeilijat, vaikka nämä eivät olisi aseistautuneita eivätkä uhkaisi ketään.>>
http://yliopistolehti.helsinki.fi/1998_11/kulttuuri.html#MARKKINADIKTARUURIN%20K%C4SIKIRJA