Silikoonit

Pitäsköö mun ottaa nee silikoonit kun miun rintano ovat a 70? oon tyytyväänen näihin mutta onko muut
7885
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kerran tyytyväinen niihin niin pidä ne. ei siinä muita ajatella kun silikonit laitetaan

Äänestä
  • totta.

    minkä tahansa operaation ottaminen sen takia että muut haluaa on ihan takuulla varma tapa katua sitä myöhemmin. sama juttu myös toisin päin, jos itse on sitä mieltä että haluaa vaikka muu maailma sanoo ettei pitäisi mennä, niin viime kädessä tärkeintä on että on itse itseensä tyytyväinen.

    voihan se olla että muut ovat periaatteessa oikeassakin, mutta kuitenkin tärkeintä on itse päätyä siihen lopputulokseen eikä se että muut "käskee". Itse kärsin vieläkin siitä miten vaikka koulussa terveydenhoitaja yritti väkisin pakottaa laihtumaan vaikka itse olin tyytyväinen painooni. oikeassahan se oli periaatteessa, mutta toimi kuitenkin väärin. nämä jutut pitää "löytää" itse, ei niin että joku toinen kertoo millainen pitää olla.

    Äänestä

silikonit niin joutuu loppu elämäkseen leikkauskierteeseen ja mitä todennäköisemmin loppujen lopuksi on pahempi kuin mistä aloitti. paluuta ei ole entisiin... vaikka joskus toivoisi niin.

Äänestä
  • Eli ei kandee ottaa.Olen ihan tyytyväinen rintoihini

    Äänestä

  • tttt kirjoitti:

    Eli ei kandee ottaa.Olen ihan tyytyväinen rintoihini

    Muitahan nimenomaan silloin ajatellaan kun silikoonit otetaan.
    Tutun tuttu oli ennen pienirintainen ja nykyään kävelee lähes pelkät rintsikat päällä baareissa silikonejaan esitellen.Näin he tekevät kaikki,fakta.

    Äänestä

  • gung kirjoitti:

    Muitahan nimenomaan silloin ajatellaan kun silikoonit otetaan.
    Tutun tuttu oli ennen pienirintainen ja nykyään kävelee lähes pelkät rintsikat päällä baareissa silikonejaan esitellen.Näin he tekevät kaikki,fakta.

    ei tee. En mä ainakaan. Baareissa en käy ollenkaan. Kolmen lapsen ja mieheni kanssa vietetään rauhallista kotielämää. Niinkin voi elää silikonien kanssa.

    Äänestä

  • ei niin.. kirjoitti:

    ei tee. En mä ainakaan. Baareissa en käy ollenkaan. Kolmen lapsen ja mieheni kanssa vietetään rauhallista kotielämää. Niinkin voi elää silikonien kanssa.

    kahden murkkuikäisen äiti. Olen kanssasi samaa mieltä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tttt kirjoitti:

Pitäsköö mun ottaa nee silikoonit kun miun rintano ovat a 70? oon tyytyväänen näihin mutta onko muut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu