Älkää menkö kukonlaulun aikaan aamulla kolisuttelemaan kahvikuppeja ja lauleskelemaan nuotin vierestä->Antaakaa isukin nukkua kerrankin pitkään kun sentään juhlakalu.
Lahjoista sen verran että ei aina sukkia vaan antakaa vaikka kerrankin ilman päivän kosiskelua mutta älkää stripatko heti aamusta kun isukki heräilee ettei järkyty tai pitäkää valot pois.
Jatkakaa isät miten toivotte isänpäivää vietettävän.Kaikki otetaan huomioon.
Lahjoista sen verran että ei aina sukkia vaan antakaa vaikka kerrankin ilman päivän kosiskelua mutta älkää stripatko heti aamusta kun isukki heräilee ettei järkyty tai pitäkää valot pois.
Jatkakaa isät miten toivotte isänpäivää vietettävän.Kaikki otetaan huomioon.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kun isänpäivän aatto on mennyt juhliessa, niin kuin kaikkien julien aatot...Ota sellainen varovainen , mutta määrätietoinen tyydytyksen tuova ote koko asiaan....Siinä SE!
En ole isänne en tunnusta ja sitä paitsi olen tuhkamuna ja väärän värinen!! Ei saa tulla isittelemään.
Ei mene läpi, sinut on tunnistettu nylkynen...Heh, heh....
Tässä on joku erehdys, voin todistaa olevani nainen.
Ei tarvi heti alkaa epäileen jos on parta ja pienet rinnat, nyt on se aika kuusta!!
Mulla on hyvä idea millä hauskuuttaa koko perhettä isän päivänä.
Tämä on kylläkin sitten ensi vuodeksi. Tänä vuonna ei enää kerkeä.
Ostakaa nippu isänpäiväkortteja. Sitten kirjoitatte niitä vaikka naapurin isille, tyyliin "onnea isille! Tiina 1v". Keksitte jonkun hauskan nimen jokaiseen korttiin ja sitten lähetätte niitä eri paikkakunnilta naapurille isänpäivän kynnyksellä.
Naapureille tulee hauska ja tapahtumarikas isänpäivä ihan omalla painollaan.
Minkäköhän sortin pedo tää ketjun aloittaja on:)
Vai onko tää taas niitä äidiltä isille hommia?
Toivottavasti.
Jotain on kersat värkänny minulle, millään eivät malttaisi piilotella kahta yötä yllätyksiään.