Jarru vikaa

Jarruttaessa etujarrut ovat alkaneet "puoltamaan"
tai siis kampeaa ohjausta vasemmalle.
Ihan kuin ottaisi ensiksi kiinni vasemmalta puolelta. Kuluu "klonksastava" ääni.
Pitävät kyllä mielestäni ok.
Mistä moinen voi johtua?

Sierra 2.0 Doch vm 92 ajettu 130.000 km
1160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos sieltä kuuluu klonksahdus kun jarrutat niin mieleen tulee että pyöräntuennassa jokin antaa vasemmalla puolen niin paljon periksi jarruttaessa että pyöränkulmat muuttuvat ja auto alkaa puoltaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JJ kirjoitti:

Jarruttaessa etujarrut ovat alkaneet "puoltamaan"
tai siis kampeaa ohjausta vasemmalle.
Ihan kuin ottaisi ensiksi kiinni vasemmalta puolelta. Kuluu "klonksastava" ääni.
Pitävät kyllä mielestäni ok.
Mistä moinen voi johtua?

Sierra 2.0 Doch vm 92 ajettu 130.000 km

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu