Jos ulkonäkö ei merkkaa

Jos ulkonäkö ei merkkaa, niin miksi te sitten koko ajan puhutte siitä?
4427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

olen itse miettinyt samaa asiaa.

Äänestä
  • MIETIS NYT JOS SELLANEN VOITTAIS JA SAIS VIELÄ LEVYJÄKIN MYYTYÄ JA SAIS PIKKUTYTTÖJEN SUOSION JA SIT PIKKUTYTÖT ALKAIS LIHOO JA SIT KAIKKI OLIS LIHAVII JA SIT TULIS SYDÄNVAIVOJA JA VERITAUTEJA JA VERENPAINAETTA JA MÄKKÄRISTÄ EI SAIS ENÄÄ "TARPEEKSI ISOJA" HAMPURILAISIA TYTTÖILLE.

    Äänestä

Ulkonäkö merkitsee paljon melkein joka asiassa.Vaatteita ostaessa, autoa ostaessa, asuntoa valitessa ym vaikuttaa melkoisesti se miltä ko juttu näyttää.Samoin ulkonäkö merkitsee paljon myös Idols-jutussa.

Äänestä
  • ei ulkonäöllä lauleta vaan äänellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


A. Ajattelija kirjoitti:

Jos ulkonäkö ei merkkaa, niin miksi te sitten koko ajan puhutte siitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu