Eikö pikku hiljaa alkaisi olla jo kiire. Miten se ylösnousu voi tapahtua, jos Jeesus ei teekään paluuta?
koska hän palaa takaisin?
galileas
294
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ja usko niin pystyt aavistamaan milloin Hän ehkä tulee. Mutta sitä ennen tapahtuu karmeita, nyt kolmas maailmansota vielä käymättä ja n. 2 miljardia ihmistä kuollutta, pedonmerkin ottamista jne..
Vaan ole valveilla, sillä turhaan kiirehdi et kuiteskaan kärsimättömmydellä saavuta mitään, Hän tulee kuten varas yöllä, silloin kun et edes osaa odottaa. Mutta uskovat kyllä tietävät ja raamatussa on kyllä sanottu milloin tulee.
n.10v sisllä veikkaan koska ei ole vielä edes 7V ahdistus aikaa alkanutkaan..
http://www.mantta.fi/~patato/cef.html
Lue niin hkä tiedätmissä mennään, varo voi yllättää sinutkin.
maanpäältä, ihan kuin morsiamen ryöstö...
Jeesus tulee yläilmoihin vastaan ja seurakunta nousee ( uudestisyntyneet; jotka ovat valkaisseet vaatteensa Karitsan verellä, niin fyysisesti elävät kuin kuolleetkin). Häiden (n. 7 v) jälkeen vasta palaa Kristus morsiamensa kanssa maanpäälle.
Vastustajat tuhoutuvat Jeesuksen Sanan voimalla.
Sitten alkaa 1000 vuoden rauhan valtakunta, jonka jälkeen tuomitaan loput elävät ja kuolleet.
Rukoile, että saisit armon olla ensimmäisessä ylönousemuksessa eli morsiusjoukossa.