Kipu on yksilöllistä ,niikuin sen

siksi luotan selkäalan erikoistuneisiin ja lukeneisiin lääkäreihin.En koskaan vois antaa kokenettoman mukamas-lääkärin koskea selkääni tai missä sitten kipualue onkin .
9545
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

saa hyvää hoitoa kipuhin,ilman humpuuki lääkäreiden apua,,,onhan Suomen lääketiede kehuttua ulkomaillakin,,,

Äänestä
  • Reilu vuosi sitten tutkittiin 192 maata ja niiden terveydenhoidon tasoa. Tutkimuksessa Suomi sijoittui 31. sijalle , Tsekkoslovakian jälkeen. Eipä ole kummoinen saavutus. Ranska oli 1. ja Italia 2..... Norja 6.jne . Suomalaiset lääkärit/ tutkijat perustelivat huonoa sijaa; koska Ranskalaisilla on niin terveelliset elämäntavat niin he eivät sairastu, silloin hoitoakaan ei tarvita. No, Ranskalaisia on 60 miljoonaa, heistä tupakoi 35 miljoonaa, alkoholia, rasvasta ruokaa, syövät vasta iltaisin klo. 20 jälkeen. Kannattaa meidänkin siirtyä Ranskalaisille "terveille" elämäntavoille niikuin tutkijat väittävät.

    Äänestä

  • Onkohan Henna Henna aivan sieltä toiminnan "YTIMESTÄ", sen vaikutelman saa tästä sinun "mainospljäyksestäsi, tai sitten ei ole tarvinnut omakohtaisesti, näitä jo toimintakykyäkin haittaavia kipuja kokea, joista näillä sivuilla, myös tämänkin otsikon alla olisi tarkempaa tietoa, KÄYTÄNNÖSTÄ!

    Tällä tekstien puolella toimittaessahan olemme aina siellä keulapaikoilla, vaikka esim WHO:kin
    tutkimus tiputti käytännön sijoituksemme kovinkin kauas näiltä mainostetuilta paikoilta!

    Äänestä

Joo! On kärkimaita, mutta missä. Ehkäpä sorkittujen selkien määrässä. Meitä on muuten tuhansia näiden tumpeloiden uhreja. Se tuntuu yhä, KIPU!

Äänestä
  • miksi sitten suostuit leikkaukseen? kysytään ennen leikkausta omaa mielipidettäkin. vain olisitko halvaantunut mielummin? olisko se ollut parempi vaihtoehto?

    Äänestä

  • ihmettelijä kirjoitti:

    miksi sitten suostuit leikkaukseen? kysytään ennen leikkausta omaa mielipidettäkin. vain olisitko halvaantunut mielummin? olisko se ollut parempi vaihtoehto?

    Parempi vaihtoehto ois ollu parantuminen, mutta sitä mahdollisuutta eivät lääkärit osaa.

    Äänestä

  • hoidettu kirjoitti:

    Parempi vaihtoehto ois ollu parantuminen, mutta sitä mahdollisuutta eivät lääkärit osaa.

    Eivät osaa, ja näyttäisi, myös tuntuisi, että niitä HALUJAKIN taitaa joskus puuttua?

    Äänestä

  • Jospa onkin niin, että asiat pannaan TÄRKEYSJÄRJÄSTYKSEEN, eikä se terve ihminen ole mikään hyvä ihminen toiminnan piirissä, kuten apua tarvitseva, jolle voidaan myydä erilaisia tutkimuksia, pillereitä ym. alan tuotteita, ja joka taas on se monin tavoin tarjottuja toimintoja tarvitseva, ja käyttävä, ja niistä suoraa, kuin mutkienkin kautta runsaastikkin maksava, sitä RAHAA käyttävä potilas, joka tuntuukin olevan kaikkein tärkein, ja eniten huomiota saava kohde koko terveydenhoidossa!

    Äänestä

  • tutkittu? kirjoitti:

    Jospa onkin niin, että asiat pannaan TÄRKEYSJÄRJÄSTYKSEEN, eikä se terve ihminen ole mikään hyvä ihminen toiminnan piirissä, kuten apua tarvitseva, jolle voidaan myydä erilaisia tutkimuksia, pillereitä ym. alan tuotteita, ja joka taas on se monin tavoin tarjottuja toimintoja tarvitseva, ja käyttävä, ja niistä suoraa, kuin mutkienkin kautta runsaastikkin maksava, sitä RAHAA käyttävä potilas, joka tuntuukin olevan kaikkein tärkein, ja eniten huomiota saava kohde koko terveydenhoidossa!

    >...runsaastikkin maksava, sitä RAHAA käyttävä potilas, joka RAHA tuntuukin olevan kaikkein tärkein, ja eniten huomiota saava kohde koko terveydenhoidossa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hoitokin kirjoitti:

siksi luotan selkäalan erikoistuneisiin ja lukeneisiin lääkäreihin.En koskaan vois antaa kokenettoman mukamas-lääkärin koskea selkääni tai missä sitten kipualue onkin .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu