Suomessa on vallalla trendi olla humaani ja ymmärtää muiden hätää.Suomalaisen pitäisi myös tuntea syyllisyytä siitäettä menee hyvin.Televisio paasaa joka ilta aiheesta ja koko ajan on menossa keräys johonkin.Missä on keräys Suomen omille köyhille?kuka heille järjestää konsertteja?Maailman turuilla meidän maata ei edes tunneta ja me ollaan työntämässä nokkaamme jos johonkin suuntaan.Kaikista hulluinta on auttaa vanhaa viholistamme venäjää.Maailman rikkain valtio ei huolehdi omistaan ja meidän punapää tantat kantaa niska vääränä sinne apua?masokismin muotoja eikö totta.Tämä on sitä maailman menoa jota ei voi ymmärtää.
HUMANISMI HUUMANNUT SUOMALAISET
Mihin unohtui omat köyhät?
1167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mun mielestä ainoita ratkaisuja KOKO MAAILMAAN on se että jokaiselle kansalle annetaan maa takaisin, niin että jokaisella on oikeus asua maalla jonne on syntynyt ilmaiseksi(ei täältä maa ole todellkaan loppumassa yhtään mihinkään!), ja valtion periaatteeksi muutetaan "ensimmäiset asiat ensiksi" "kasvata talouskasvua" sijaan, jonka tulisi olla yritysmaailman periaate. Ei valtion tule olla yritys! Valtion tulee olla ME, ja olla hyvinvointia tukeva meille jokaiselle. Eli ensimmäsiet asiat ensiksi, maata/asunto, ruokaa ja energiaa jokaiselle - tämä on niin naurettavan pieni siivu markkinataloudesta, joka hyödyttää koko ihmiskuntaa että sen tulee toteutua! Tämän lisäksi valtion tulee olla 100% alueellinen ja riippumaton. Minulla ei olisi mitään sitä vastaan että jso esim. zimbabben tai nigerian OMA kansa organisoi ruokakeräyksiä suomen syksyisiin metsiin, sienistä saadaan täällä kerättyä ehkä 1%.
Tässä ajassa meidän tulee ajatella koko elämää maa-planeetallamme, tulevia sukupolvia eritoten.
Tämän takia valtio tulee palauttaa kansalle, eli pois varjojen takaa meitä hallinoivalta eliitiltä. Ihan selväjärkinen juttu näinkin järjettömään suuntaan menevässä maailmassa. Jatkuvaa vääntöä ja kääntöä, ei lepoa, ei rauhaa.
Maailman kaaos on aiheutettua;
http://www.taivaansusi.net/historia/nwo.html