Vain sairaa puolustelevat kiduttajaa

Huvittunut :)

Vain päästään vialla olevat ihmiset puolustelevat valtiota, joka harjoittaa kidutuksia. Tämä asia on täysi fakta. USA on syyllistynyt kidutuksiin ja myöntää sen olevan heidän virallinen toimintatapansakin. Puolusteletko sinä USA:aa? Olet siis päästäsi vialla.

4

502

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei puolusteltavaa

      Joo. Kyllä ihminen on sivistymätön ja sairas, jos puolustelee kidutuksia tai kiduttajia. Sama kuin puolustelisi natseja.

    • Utelias U.

      Kylläpä noita sairaita näköjään muutama (vai yksikö?) ilmestyi, jotka kävivät suorasti tai epäsuorasti puolustelemaan kidutuksia...

    • Hitman-1

      TV-uutisten mukaan USA:n sotilaat löysivät tämän tuoreen kidutuspaikan, jossa irakilaiset piinaavat toisiaan.

      Puolustan siis USA:n sotilaiden toimintaa tuossakin asiassa, ja se tuskin tekee minusta päästäni viallista, vai mitä, vale-Huvittunut?

      Eikö amerikkkalaisten olisi kenties pitänytkäään julkistaa löytöään?

    • Mikael

      Puolustan amerikkalaisia noin yleisesti, vaikka tuomitsenkin gwbushin ja lähipiirinsä toimet täydellisesti. Amerikkalaisilla on käynyt hemmetin huono onni saadessaan syyntakeettoman presidentin ja hänen tuekseen täysin inkompetentin neuvonantajakaartin.

      Kun näitä toimia aikanaan Haagissa puidaan, GWBush vapautetaan rajoittuneen ymmärryksensä vuoksi, mutta muut - Rumsfeldtistä alkaen tuomitaan elinkautiseen. Ellei joku ammu heitä sitä ennen ..

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2024
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1082
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      883
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      262
      770
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      760
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      744
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      693
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      687
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      679
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      673
    Aihe