Perttu-parka luulee...

baldieout

Perttu luulee oikeasti, että Antti ja Mika ovat hänen kavereitaan. Monesti on puhunut, että sitten ohjelman jälkeen tulee käymään ja että lähtevät dokaamaan. Kuitenkin kaksikko on suhtautunut puheisiin hyvin varauksellisesti ja lähinnä keskittyneet piilovittuiluun Pertun kustannuksella. Tämä siis 24/7:sta havaittua.

Ei silti, onhan Pertullakin huonot puolensa: ei osaa ajoittaa juttujaan ja joskus menee yli tarinoissaan. Eikä mikään maailman fiksuin jätkä, mutta ei varmasti keskivertoakaan tyhmempi.

Harmittaa vaan, kun just tuossa BB-extrassa tilitti, että yhteishenki on vaan parantunut talossa loppua kohti, mutta löytääkin loppujen lopuksi kokoelman puukkoja selästään.

Mut tietysti peli on peliä. Olen vaan aika varma, ettei tällä kertaa pelurit voita.

6

728

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ETTÄ FIKSU MIES ..

      ..pitää mölyt mahassa. Niin teki Perttu tän illan lähetyksessä. Inhottaa noi kaksi tuolla talossa. Vaikuttavat ihan pikkupojilta kun tarkastelee niiden käyttäytymistä.

    • miettii

      että kisa on heidän välisensä, miettivät että jompi kumpi heistä voittaa rahat ja yhdessä he lähtevät baanalle ja jättävät pertun nuolemaan näppejään.

    • Kyllä se Perttu ihan oikeassa siinä oli että asuminen on nyt aika kitkatonta kilpailijoiden kesken. Väitän kyllä että kilpailijat tulevat pitämään yhteyttä ohjelman jälkeenkin, mutta tuskin nyt kaikista kuitenkaan mitään sydänystäviä tulee.

      Tosiasia on että sekä Mika että Antti antoivat Pertulle yhden pisteen äänestyksessä, mutta ei tuo todellakaan tarkoita etteivät he hänen persoonastaan pitäisi. Se vaan on niin että jotenkin toisten kanssa vain synkkaa paremmin kuin toisten. Elämänkokemukset ja kaikki omaksutut arvot vaikuttavat siihen kenet tuntee läheisemmäksi. En näe niin että he Perttua karsastaisivat, mutta on todennäköisempää että vuoden päästä Mika ja Antti pitävät yhteyttä kuin että heistä kumpikaan pitäisi yhteyttä Perttuun. Se ei toki tee Pertusta yhtään sen huonompaa persoonaa.

      • kuvitella

        että iina, hanna ja minna tulisivat enää toimeen terhin ja tiinan kanssa.


      • se ei ole
        kuvitella kirjoitti:

        että iina, hanna ja minna tulisivat enää toimeen terhin ja tiinan kanssa.

        meidän ongelma


      • kuvitella kirjoitti:

        että iina, hanna ja minna tulisivat enää toimeen terhin ja tiinan kanssa.

        Jos vain osaavat laittaa omaan arvoonsa muiden kommentit heistä, ja uskon itseasiassa että osaavat. Jokaisella on negatiivisiakin mielipiteitä lähimmäisistä ja tällä lailla ääneen sanottuina ne saavat isomman arvon kuin on oikeasti tarkoitus. Voisi kärjistetysti sanoa että jos hyvätkin ystävät saisivat tietää kaikki ajatukset heistä, ei ystäviä olisi. Lisäksi pitää vielä huomioida että kyseessä eivät olleet vanhat ystävykset, vaan kilpailijat joiden on aitoidellaan koitettava päästä loppuun asti. Oikeastaan on ihan yhteishengen kannalta parempi että kerrotaan ne hyvät ajatukset suoraan toiselle ja pidetään ne vähän kriittisemmät omina (pk-huoneessa sanottuina), vaikka toki pitää välillä pystyä sanomaan asioita päin näköäkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3910
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      188
      3169
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2986
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      70
      2560
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      367
      2303
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      163
      1935
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1595
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      33
      1505
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1398
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1382
    Aihe