Koska tosi-tv - ohjelmat ovat nykyään niin suuri osa kansainvälistä tv-viihdettä, rupesin miettimään, kuinka monesta formaatista on tehty jo suomalainen versio. Tässä on listani:
1. Suuri Seikkailu (suomalainen formaatti, mutta silti tosi-tv:tä)
2. Suomen Robinson
3. Reitti 44
4. Big Brother
5. Diili
6. Unelmakämppä
7. Talo
8. Baari
9. Idols
10.Popstars
11.Miljonääri-Jussi
12.Escort (tämäkin muistaaxeni suomalainen form.)
13.Suurin Pudottaja (alkaa keväällä)
14.Kaunotar ja Nörtti
15.Vaimot Vaihtoon
16.Haluatko Filmitähdeksi
17.Mallikoulu (suomalainen formaatti, mutta vrt. Huippumalli haussa)
18.Sillä Silmällä
19.Sillä Siisti
20.Olet Mitä Syöt
21.Talo Italiassa??
.
.
..eikä tuossakaan varmasti kaikki ollut. Muistatko vielä lisää?? Onhan siinä aikamoinen litania uusia ohjelmia näin viiden vuoden sisään.
Mitä itse olet mieltä tosi-tv:stä? Odotatko innolla uusien formaattien suomalaisia versioita, vai oletko jo täysin kyllästynyt, ja kaipaat kanaville pikkuhiljaa jotakin muuta katsottavaa? Kerro mielipiteesi!
Tosi-TV -ohjelmat Suomessa
3
2577
Vastaukset
- on että
olen TÄYSIN kyllästynyt näihin ja ainoa, jota katson
on Idols, joka onkin vähän eri asia kuin nämä muut.
Tuntuu, että syksy kun alkoi, TV:sta ei enää kerta
kaikkiaan muuta tulekaan, tämä on jo suorastaan
terrorisointia! En tajua mikä HELVETTI näissä ihmisiä kiinnostaa!!! - Anonyymi
suomessa ei osata kopioidaan kuin kiinassa ei mitään omaa.
los angelsin kuningas sex rikollinen - Anonyymi
Aikanaan tv kriitikot haukkuivat tv komedioita että ovat typeriä, nykyään tv ohjelma päälliköt menee eri maihin muistikirjan kanssa, sitten valitaan sopivat jutut mitä otetaan Suomeen ja kuinka ollakaan tv on täynnä tositv paskaa, ja jos ohjelmajohtajalla on sopivan pätevä tyttöystävä joka saa hommia?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658