eikö kukaan tiedä ketkä kaikki oli saanut vähiten ääniä eilen????????????????
EIKÖ KUKAAN TIEDÄ?
KETKÄ UHAN ALLA??
71215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ite asias roni ja henna sai äänii vähiten eilen... :/ huonompiiki kyllä oli...
Se meni jo! Joka kerta on uusi asetelma, riippuen esityksen onnistuneisuudesta.
Huomattiinhan se, Ronin pudotus oli selvä yllätys!
En olisi uskonut, että RONI tippuu!
Henna olisi saanut pudota, tajutkaa jo! Se on liian nuori tuohon hommaan.
Onneksi siellä on vielä Pete. Agnes ja Katri on tekopirteitä ihmisiä, jotka nauraa jokaisen lauseensa perään. Ärsyttävää, ne pois! Ilkka pomppii niinkuin Antti Tuisku. Hyi, pois häpeä!
Henna, pikku tyttö. Ei siellä ole ketään hyvä äänistä, muutakuin Pete, vaikken edes halua kenenkään heistä voittavan, kaikki yhtä kamalia.
tais olla kaikille ronin tippuminen yllätys.
toivottavasti ronia nähdään vielä jatkossa..
En väitä, että oisin pitänyt Ronista, koska en pitänyt, kunhan yllätyin itsekin.
Joka kerta katsotaan siis osaamista, eikä kenelläkään ole vielä mitään "suuria joukkoja omia faneja."
oikeaksi mainoksen voiman. Tuotantoyhtiön liian myöhäinen myötämielisyys ja mainonta pete seppälää kohtaan on saanut toivottavan ilmiön pete seppälästä vanhempien (yli 30v) katsojien kohdalla. Kaikki luulee että hän osaa laulaa tai että hänessä on lahjakkuutta. Noin 'vanhaksi' kaveriksi hän ei voi enää parantaa ääntään tai kehittyä. Se on valitettava fakta. Näin tuotantoyhtiö murskaa ohjelman todellisen tarkoituksen, löytää lahjakas ja hyvä ääninen kilpailija. Petellä on ehkä ääntä mutta hän ei osaa käyttää sitä. Hän ei ole vaan lahjakas siihen.
Joka jaksossa tulee näitä ylläreitä, uskokaa pois vielä tulee monta jaksollista ja "itolijärjestys" heittää häränpyllyä. Lehdistökin kirjoittelee ihmisten päitä pyörälle :)
Minä ainakin katson ja kuuntelen tuomariston kommenteista välittämättä, koska he ovat saattaneet saada "hieman" ohjeistusta?
En mene siihen lankaan vaan ajattelen itse.
Oikeudenmukainen täytyy olla.
Kiva juttu on, jos tuomaristo sattuu olemaan joskus samaa mieltä.
Minusta esimerkiksi Henna on ollut ihan loistava, molemmat finaaliesityksensä. Paljon huonompiakin on. (Eilen Ilkka ja Roni huonoimmat, pliisuimmat.) Selkeästi tuomaristo haluaa Hennan kuitenkin pudottaa ja hän saa ehkä siksi aiheetontakin huonoa kritiikkiä vaikka kehittyy aika tavalla joka kerta.