Ruotsissakin on järvihirviö

http://news.scotsman.com/scitech.cfm?id=2224092005

Kumma ettei ole meille kerrottu, vaikka täällä kovasti uskotellaankin kansalle että Ruotsissa on kaikki parempaa. Miksei ole kehuttu että Storsjon hirviö on parempi ja sivistyneempi olento kuin Lochnessin hirviö?
1139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

petoja tuolla Ardianmellä 200 kpl. Lisääntyvätkö kutemalla Töölön paskalammessa sitten, ei ole tiedossa lähemmin, mutta joka tapauksessa sikiävät hyvää kyytiä ja voinevat paksusti Simo Frangenin sukusoluilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


no joo kirjoitti:

http://news.scotsman.com/scitech.cfm?id=2224092005

Kumma ettei ole meille kerrottu, vaikka täällä kovasti uskotellaankin kansalle että Ruotsissa on kaikki parempaa. Miksei ole kehuttu että Storsjon hirviö on parempi ja sivistyneempi olento kuin Lochnessin hirviö?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu