Jälkiehkäisyn jälkeen..

Pillerit otin alta 10 tuntia tapahtuneen jälkeen. Nyt kuitenkin vasta seuraavana päivänä vatsaa on aristanut ja hiukka huonoa oloa pukannut. Voiko johtua pillereistä?
3369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Luitko je-pillereiden käyttö-ohjeen? Siellä kerrotaan sivuvaikutuksista mm. pahoinvointi. Eli on ihan normaali kehon reaktio suureen hormonimäärään, mikä pillereissä on.

Äänestä
  • luin ohjeet. Ihmettelin vain, että onko normaalia, että sivuvaikutuksia alkaa esiintyä vasta seuraavina päivinä..?

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    luin ohjeet. Ihmettelin vain, että onko normaalia, että sivuvaikutuksia alkaa esiintyä vasta seuraavina päivinä..?

    "Haittavaikutukset häviävät usein 48 tunnin kuluessa tablettien ottamisen jälkeen."

    Eli mikseipä se olisi mahdollista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Pillerit otin alta 10 tuntia tapahtuneen jälkeen. Nyt kuitenkin vasta seuraavana päivänä vatsaa on aristanut ja hiukka huonoa oloa pukannut. Voiko johtua pillereistä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu