Älytreffit tulossa muotiin

Tirlittan

Nyt ei enää mennä kapakkaan ja pikatreffeille.
Nyt mennään älytreffeille, treffeille, joissa aivojen käyttö ja jokin yhteiskunnallinen aihe on keskusteltavana. Tai mennään yhdessä kuuntelemaan kun joku julkkis lukee kiinnostavasta kirjasta valittuja paloja tai runoja.
Ihmiset ovat kyllästyneet seksin ylipainottumiseen ja tyhjänpäiväisiin sisällöttömiin treffeihin.

Kiinnostavaa, vai?

5

290

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älytavis

      mutta mitä tekemistä muuten julkkiksilla ja älyllä on toistensa kanssa? Miksi tarvitaan jotain julkkista lukemaan muille jotain kirjaa?

      • TIrlittan

        Siis on kysymyksessä joku sellainen julkkis, joka on tarpeeksi kiinnostava jo itsessään, esim esim. vaikkapa Jack Nichlosson, tai Woody Allen tai no vaikkapa Madonna tai Jari Sillanpää tai joku vastaava.


      • Pitkä ja tumma
        TIrlittan kirjoitti:

        Siis on kysymyksessä joku sellainen julkkis, joka on tarpeeksi kiinnostava jo itsessään, esim esim. vaikkapa Jack Nichlosson, tai Woody Allen tai no vaikkapa Madonna tai Jari Sillanpää tai joku vastaava.

        Miksei nykyisin ole enää pornoleffateattereita? Voisivat sitten alkaa esittämään pornoleffoja tavallisissa leffateattereissa. Mieluiten nonstoppina vanhaan hyvään tapaan.


      • nuoruuteni koti
        Pitkä ja tumma kirjoitti:

        Miksei nykyisin ole enää pornoleffateattereita? Voisivat sitten alkaa esittämään pornoleffoja tavallisissa leffateattereissa. Mieluiten nonstoppina vanhaan hyvään tapaan.

        Muistot valtaavat mielen. La Scalan takarivissä Petran kanssa vuonna 1972. Taskulämpimästä etsittiin estojen poistajaa ja vaikeasti käsinojien lomitse kohellettiin.


    • Olispa melko hankalaa löytää seuraa, kun tieteenkuvalehden rompun testi sanoi että n.95% ei kykene samaan. Niin silloin 4% väestöstä on älykkäämpiä ja en koulutustason vuoksi tunne kuuluvani siihen seuraan.

      Onko ne 1% väestöstä suurinpiirtein samalla tasolla kuin minä?

      Onneksi se ei mene ihan niin ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      284
      4472
    2. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      125
      2461
    3. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      320
      2431
    4. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      150
      2333
    5. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      191
      2183
    6. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      477
      1193
    7. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      384
      1118
    8. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      11
      1020
    9. Ihana sinä (m)

      Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v
      Ikävä
      38
      923
    10. Oletko koskaan miettinyt

      kun sua ei kukaan puolusta missään tilanteessa? Eikö ole omituista?
      Viha
      92
      888
    Aihe