Kysymys

LAOSKOSOLA

K: Mikä on 4 metriä pitkä ja haisee vanhalta viinalta?

V: Kaikki 16 SKP:n listoilta kunnanvaltuustoihin valittua kommunistia vappumarssilla.

9

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xxxxxx

      Niitä on 17,yksi vasemmistoliittolainen loikkasi
      Jyväskylässä SKP.n riveihin.

      • Liberaali

        No sitten on haju on vaan pahempi!


      • Kalle

        Eipäs yritetä liiotella yhtään. Eikö niitä ollutkin vain 16, jotka valittiin SKP:n listoilta. Heistähän tässä on kysymys ja he, ja vain he, ovat vappumarsilla avausviestin mukaan.

        /Kalle, joka oikaisee mielellään kommunistien virheitä palstalla


    • Myöhä ollaa nii pal huumormiehii! Mut syväntäi kuitennii kornventaa nii pirust noie kommu-
      nistie metkut!!!
      vom

      • LAOSKOSOLA

        Se oli fakta.

        Tai oikeastaan oli siinä pieni vitsikin piilotettuna. Löydät sen lyhenteestä SKP.

        SKP...hih hih.. ÄSKOOPEE ...buhaahhaha...

        ESKOB ....heeehhehehheh.... SKOP ..... hiiihihihi...


    • Wäinä

      Ei tuolla tavalla tehdä vitsillä propagandaa.Asiassa pitää olla siteeksi totta.Nurkan takaa iskeminen on tehokkaampaa,näin sen teki Radio Jerevan Gorbatshovin aikaan.

      Äiti antaa Petruskalle rahaa,käskee menemään lehtikioskille.Tuot isälle Pravdan,itsellesi Komsomolskaja Pravdan, minulle Iskran.Petruska lähtee,matkalla isä tulee vastaan,kysyy mihin poika on menossa.Poika selittää ja isä sanoo,uutiset kuulee radiostakin,annappa rahat ja mene kotiin.Isä ostaa rahalla vodkaa.
      Petruska tekee kuten käskettiin,selittää asian äidille.Äiti antaa Petruskalle rahaa,sanoo:tuot minulle Iskran ja itsellesi Komsomolskaja Pravdan,isi pyyhkiköön radiolla.

      Kas tällä tavalla leimataan kommunistit juopoiksi,yhteiskunta autoritääriseksi ja sen teollisuus tehottomaksi.Halvennetaan perhe,yhteisö ja valtiojärjestys muutamalla rivillä.Jätetään kalvava epäilys kannattajienkin mieleen.

      Miten helvetissä te porvarit olette tuollaisia.Siksikö ettette itse kärsi omia lääkkeitänne?
      Samat matalaotsat jotka kyselivät 70-luvulla onko Neuvostoliitossa farkkuja,kuulakärkikyniä ja purukumia tai Leningradissa huoria,vaikka olisi pitänyt kysyä asuntoasioista,kevyestä teollisuudesta ja Sverdlovskin taudista,jatkavat samalla linjalla.Ja Neuvostoliitto kaatui jo toistakymmentä vuotta sitten!

      Asiat eivät oikein kohdennu jos asiat liikkuvat klimppeinä korvien väleissä.Tämä on jo ties monesko neukkuvitsi jonka kerron,miten ne olisivat meitä suomalaisia kommunisteja loukanneet ja miten ne enää voisivat loukata.
      Tilkuttaako nyt edes vähän siinä päähäsi lorotetussa inhottavassa,ruskeassa aineessa,miksi minä niitä kerron?

      • LAOSKOSOLA

        Se on korkeintaan 3,5 metriä pitkä.


      • Kalle
        LAOSKOSOLA kirjoitti:

        Se on korkeintaan 3,5 metriä pitkä.

        Taisi toveri "Wäinä" saada herneen nenäänsä avausviestistäsi. Mistä ihmeestä hän mahtoi löytää Neukkulan tähän juttuun mukaan??

        /Kalle, joka hymähtelee tyytyväisenä toverin "Wäinä" viestiä lukiessaan...


      • Wäinä
        Kalle kirjoitti:

        Taisi toveri "Wäinä" saada herneen nenäänsä avausviestistäsi. Mistä ihmeestä hän mahtoi löytää Neukkulan tähän juttuun mukaan??

        /Kalle, joka hymähtelee tyytyväisenä toverin "Wäinä" viestiä lukiessaan...

        Herneet loppuivat jo 5:nen Viisivuotissuunnitelman 2:na vuotena.

        Mukaeltu Jerevan juttu.

        Kallelta kysytään: Kuka on palstan fiksuin keskustelija.
        Kalle vastaa: Kalle tietysti.
        Kallelta kysytään:Millä voimalla Kallea on lyötävä pesäpallomailalla päähän,että Kalle pysyisi 7 minuuttia pois palstoilta.
        Kalle vastaa: Myös ystäni Liberaali on erittäin fiksu keskustelija.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1329
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      39
      916
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      35
      661
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      600
    5. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      588
    7. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      25
      565
    8. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      557
    9. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      553
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      523
    Aihe