Niin miksi ? Eikö olisi mukavampi suudella ja naida samanpitusta ?
Miksi nainen tahtoo pitemmän miehen ?
?
21711
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Miksi mies ei sitten tahdo itseään pitempää naista?Sanopas se!
Koska seisaaltaan suoritettu yhdyntä kävis turhan hankalaksi. Lyhyt mies joutuisi kuskaan jakkaraa mukanaan kaiken varalta.
Naiset ne vaan jaksaa sitä jakkaraakin kantaa koko elämänsä mukanaan.
Siinä saa kuntoa ja voimaa.
Me eletäänkin siksi varmaan miehiä kauemmin.
Naiset ei halua itseään lyhyempää miestä.
Käy niiden kunnian päälle.
Naiset ei edes tarvi sitä jakkaraa, koska jos naimisesta puhutaan, niin miehet on niin vahvoja, että ne jaksaa tarvittaessa nostaa ja kannatella sitä naista. Lisäksi esim. kaupassa, jos ei ylety hyllylle, niin voi pyytää jotain pitkää urosta apuun ja tämänhän auttaa pientä naista ilomielin.
Ja jos teillä olisikin jakkarat ja saisitte siitä kuntoa ja voimaa, niin miksi naisten kunto ja voima ovat selkeästi miestä huonompia?? Taitaa olla, että elätte miestä kauemmin siksi, että mies tekee aina ne raskaimmat hommat teidän puolestanne ja kuluttaa itsensä aikaisemmin loppuun fyysisesti. Lisäksi naisten marmatus kuluttaa miehet ennen pitkää henkisesti loppuun, joten ei jää muuta vaihtoehtoa kuin poistua aikaisemmin tästä maailmasta.
Ei niin, että naisilla on liian vähän voimaa ja kuntoa, vaan niin, että miehillä (ei tietenkään aivan kaikilla) on sitä aivan liikaa. Nykymaailmassa turhaa "ylellisyyttä". Käytetään nimittäin yleensä väärin.
Ihmisten kunto yleisesti ottaen Suomessa on surkea. Tämä heikentää jo ihmisten vastustuskykyä tauteja vastaan, eli se siitä. Ja voimaakaan ei kyllä ole liikaa, vaikka papereita töisään pyörittävästä ja kotona sohvaperunana aikaa viettävästä ihmisestä siltä saattaisikin tuntua. Voimaa voi kyllä käyttää väärin, mutta että sitä nyt YLEENSÄ käytettäisiin väärin, ni se on kyllä taas sun omia juttujasi. Kaikkien pitäs vissiin olla kaulasta alaspäin liki keitettyä spagettia, niin ei voitais satuttaa toisiamme fyysisesti kovinkaan pahoin?
Pakko jaksaa.Tuntuu ettei 11cm:n korotkaan riitä.
Niistä saa aina vaan kantapäät kipeiksi.
Mietit sitä että, miksi naiset elävät miehiä kauemmin.Syyt ovat varmasti biologisia.Naisilla on parempi vastustuskykykin.Tietysti pitkään elämiseen vaikuttaa ravinto, elämän tavat, liikunta, henkinen kestävyys, asenteet ym.
Hankin kohta lisää tietoja.
En tartte lisää tietoa, kyllä mullakin on ihan tarpeeksi tietoa omasta takaa. Tämmöistä keskustelua ei kannata ottaa liian totisesti, koska jo keskustelun avauskin oli mielestäni melko huvittava (vaikkakin ihan asiallinen).
Todellisuudessa olen kuullut, että naiset suosivat pidempiä miehiä ihan perintötekijäsyistä. Elikkä eläimiähän me jollain tavalla kuitenkin vain edelleenkin olemme.
Pikku vaiva.Minulla oli jossain tuolla kirja, jossa kerrotaan miehistä.Voisi olla hyödyllinen.
Joo, eli eläimiähän me ollaan jollain tavalla, niin kuin juuri sanoit.Itse en keksi syytä siihen, miksi pitemmät miehet ovat vetävämpiä.
"Mun juttujani" ei ole se, että länsimaisessa yhteiskunnassa raakaa fyysistä voimaa ei tarvita kovinkaan paljoa. Miehillekin (jopa fyysiseltä kunnoltaan moitteettomille) tämä näyttää kelpaavan.
Monissa kehitysmaissa fyysistä voimaa tarvitaan vielä todella paljon. Sangen monissa kulttuureissa köyhät naiset tekevät likimain kaiken ruumiillisen työn.
Kaulasta alaspäin keitettyä spaghettia - ajatelkaa, mitä uusia mahdollisuuksia se tuo - hm, tiettyihin elämän osa-alueisiin ;)
Lyhyt = huono pikkunen saalis
Aivan kuten naisillakin.
Kaikki miehet eivät jaksa nostaa ja kannatella naista. Eikä se ole tarpeenkaan, kun on oikea asento, rakastelu onnistuu mainiosti sellaiseltakin parilta, jolla on pituuseroa.
Mitä tarkoitat sillä, että naisten kunto ja voima ovat selkeästi miesten kuntoa ja voimaa huonompia? Tarkoitatko suoraan verrattuna, vai suhteutettuna naisen ja miehen fyysisiin eroihin? Jos samankokoinen mies ja nainen treenavat samalla ohjelmalla voimaa ja fyysistä kuntoa, miehestä tulee vahvempi ja parempikuntoinen, sillä miehillä on luonnostaan hieman enemmän lihasmassaa kuin naisilla. Naisilla taas on luonnostaan vähän enemmän rasvaa ruumiissa kuin miehillä.
En minä halua, että kukaan mies tekee kaikki raskaat työt puolestani. En minä halua istua ja katsella, kun toinen raataa. Mutta tiedätkö mitä? Minun ei yksinkertaisesti joskus anneta auttaa, vaikka haluaisinkin! Useasti, jos olen tarjonnut apua johonkin fyysiseen työhön jollekin miehelle, vastaus on ollut "ei kiitos". Ja monesti jotkut naiset ovat laittaneet miehet ja pojat töihin, vaikka minäkin olen sanonut että voin esim. kantaa jotain tavaroita. Vaikka minua harmittaa, en voi sille mitään, että jos minä tarjoudun esim. kantamaan jotain tavaroita tai tarvikkeita, minun ei anneta tehdä sitä, vaan homma annetaan jollekin pojalle, jota koko työ ei edes huvita. Mielestäni se on epäreilua, mutta minkäs teet. Jotkut aikuiset ovat toivottoman jääräpäisiä ja vanhanaikaisia. Kesämökillä teen ruumiillisia töitä mielelläni.
Olen huomannut erään ristiriitaisen jutun: Jos mies haluaa tehdä jonkun työn, enkä anna hänen tehdä sitä, vaan teen sen itse, niin olen kiittämätön femakko joka ei osaa arvostaa miehen apua. Sitten jos annan miehen tehdä jonkun työn, enkä osallistu työntekoon, niin silloinkin olen kiittämätön femakko, joka ei halua todellista tasa-arvoa.
Mitä marmatukseen tulee, sen hallitsevat miehet siinä kuin naisetkin. Enemmän olen henkistä tölvimistä kärsinyt miesten kuin naisten puolelta.
Mitä tulee miesten pienempään elinajanodotteeseen, niin se on riippuvainen myös elintavoista, ei vain siitä, kuinka pahoja tai hyviä naiset ovat.
Siitä tulee naisellinen olo, kun katsoo niskat kenossa miestään silmiin, naisellinen ja turvallinen. Lisäksi, silmät ovat edukseen ylöspäin katsottaessa... :) Ja mieskin tuntee itsensä miehiseksi mieheksi napatessaan heiveröisen piiperöisen kainaloonsa.
JOSKIN - muistakaa naiset, pienet miehet ovat hyviä ****.... ;)
En usko että, löytyy itseäni lyhyempää miestä.Tai samankokoista.Niin ja pidemmät ovat paljon miellyttävämpiä.Mutta ei liian pitkät.Silloin joutuuu niska koville.
eiköhän sulle 156-senttiselle vielä jostakin nainen löydy.
Kunhan vain jaksat odotella.
Ehdottomasti! (Mieheni on 170 ja minä 168 cm.)
Tuota, on vaikea löytää samanpituista tai vaikka lyhyempää miestä, varsinkin sellaista, jonka kanssa kiinnostus ei jää yksipuoliseksi...
Mielestäni pituus ei tee miestä hyvännäköiseksi/pahannäköiseksi. Minulle kelpaisi mainiosti samanpituinen tai lyhyempikin. Pituus ei ole minulle kuitenkaan kynnyskysymys, en valitse miestä pituuden perusteella. Luonne ratkaisee, ei pituus. Ihan totta. En valehtele. En metsästä erityisesti jonkun tietyn mittaista miestä. Minulle kelpaa pidempi, lyhyempi tai samanpituinen, kunhan luonne on kohdallaan.
Jos minun pitäisi valita kahdesta täsmälleen samanlaisesta miehestä, joista toinen olisi samanpituinen ja toinen 20 cm pidempi, valitsisin samanpituisen.