Fortum optiot ovat selvä ryöstö.
Pekkarinen lienee osallisena tässä keikassa, koska hän aktiivisesti pyrkii estämään lain ja sopimuksen mukaisen kohtuullistamisprosessin.
Onko Suomen hallitus suurten talousrikollisten ja hämärämiesten piilopaikka? Tältä näyttää!
Pekkarinen lienee osallisena tässä keikassa, koska hän aktiivisesti pyrkii estämään lain ja sopimuksen mukaisen kohtuullistamisprosessin.
Onko Suomen hallitus suurten talousrikollisten ja hämärämiesten piilopaikka? Tältä näyttää!
Vastaukset 3
Vanhimmat
AINA voi asioita muuttaa, jos on vain ihmisillä haluja Oikeudenmukaisuuteen, joten se on vai hyvästä tahdosta kiinni! Mutta Eipä se tuo Mauri Pekkarinen saanut optio-pomoilta senttiäkään takaisin aika lepsu ukkeli NEUVOTTELEMAAN??!!
ja Kyllä jotkut tyypit ovat tosi ahneita ... viralta tuollaiset ja joutuin!! ja Pekkarinen vaihtoon!
Valtioyhtiöiden Optio-pomot ovat valtion varojen häikäilemättömiä ryöstäjiä, ja jotka eivät halua luopua saati pienentää kyseessä olevia rahamääriä?! Optiot pois valtion omistamilta yhtiöiltä!!!
..ja leipäjonot sen kun pitenee, mutta herroilla on hauskaa kun bensa kallistuu optiot kun kirstuun kilahtaa ja silleen, kukapa ei ilmaista rahaa ottaisi!
Metriministeri olisi nyt parhaassa iässä suostumaan mukavaan palkkiovirkaan. Paikka on syytä kiinnittää nyt, kun Kepu on hallituksessa.
Maaherran virkoja on niin vähän, että saattaa joutua yrityselämän puolelle.
Ahokin oli aikanaan kysellyt turhaan töitä Nokialta. Virkaheittoa politiikkoa ei siellä tarvittu, ei Suomen Pankissakaan, mutta Sitralta löytyi "kunnon palkka"työ.
Saa veikata, kuka turvaa Maurin eläkkeelle laskeutumisen.