Agnesilla kuulemma ääniongelmia

koko

Nyt kun seuraavana on vuorossa Suomirokki tai Suomipoppi ja pitäisi laulaa suomeksi, niin nythän Agnesilla on sitten flunssa ja ääni uhkaa kokonaan mennä... Hän ilmiselvästi jännittää esiintymistä suomeksi ja sitä että laulu kuulostaisi hupaisalta, koska ei osaa kunnolla suomea.Yleensähän tuollaiset ääniongelmat ovat psykologisia.Minulla ei ole muuten mitään Agnesta vastaan, mutta harmittaa kun viime Idolsissa Alan tiputettiin nimenomaan siksi pois,(vaikka oli hyvä ääni) että hän ei puhunut tarpeeksi hyvin suomea. Ja hän puhui paremmin suomea kuin Agnes.

7

383

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olla

      Alan olikin tosi hyvä.

    • Laulaja

      Ei ihme, et on ääniongelmia. Monilla kova stressi aiheuttaa niitä ja kukapa on ollut eniten median hampaissa? Agnes. Psykologisia tietysti, mut jos itse laulajana joutuisin tuollaiseen ryöpytykseen, varmaan vaikuttaisi ääneen. Monesti sairastelu on osittain psykologisperäistä. Toivoisin kaikille kilpailijoille annettavan harjoittelu- ja esiintymisrauha, paineita on ilman paskajuttujakin.

    • riittääHEI!

      Ai nyt Agnesilla on ääniongelmia. Milloin sillä on lapsiongelmia, ääniongelmia tai ääntämisongelmia.
      Voi teitä pikkusieluiset suomalaiset!

    • Minä luulen että Alan putosi siksi että tuomarit olettivat ilman muuta kaikkien laulavan suomeksi. Mitä tolloja...

      • who?

        Siis kuka Alan? Seurasin viime Idolsia mutta en muista ketään Alania. Vai oliko se Popstarsissa?


      • koko
        who? kirjoitti:

        Siis kuka Alan? Seurasin viime Idolsia mutta en muista ketään Alania. Vai oliko se Popstarsissa?

        Alan oli pari vuotta sitten Idolsissa, mutta oli myös viimeksi Popstarsissa. Molemmista putosi sen syyn vuoksi, että suomen kieli ei ollut tarpeeksi hyvä. Niin tuomarit kummallakin kertaa perustelivat. Alanilla oli myös erittäin hyvä ääni ja puhui suomea paljon paremmin kuin Agnes.


    • lääkekuurilla minäkin

      Kyllä sillä on joku flunssa kun sille oli määrätty antibioottia eikä lääkäri huvikseen määrää lääkekuuria, jos ei ole oikeasti sairas. Normaali nuha menee niistämällä, mutta jos on vaikka influenssa tai kurkku tulehtunut, pitää syödä antibioottikuuri.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      84
      5097
    2. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      24
      3446
    3. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      32
      2771
    4. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      58
      1800
    5. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      47
      1576
    6. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan vai tuleeko mitään?
      Ikävä
      94
      1362
    7. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1346
    8. Alkuvuodesta poistuu työttömyyskorvaus kaikilta joilla on säästössä rahaa

      Tippuu korvaukselta iso määrä työttömiä.
      Maailman menoa
      241
      1321
    9. Hiljaisuus

      Tarkoittaa välinpitämättömyyttä, henkistä väkivaltaa ja kiusaamista. Olet valinnut hiljaisuuden.
      Ikävä
      73
      1058
    10. IS Viikonloppu 29.-30.11.2025

      Antti Skytältä 3-tasoinen ristikko. Pääkuvassa on harhauttava elementti, mikä saattaa hidastaa myös muiden kuin minun ra
      Sanaristikot
      54
      945
    Aihe