pec deckin teho?

jos kasvattaa rintalihaksia niin saako pec deckistä enemmän tehoa kuin penkistä? tai saako pelkällä pec deckillä tissit kasvamaan?
4546
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sil kasvaa tissit.

Äänestä

...siis käsipainolla. käyt penkille poikittain seläleen ja vedät käsipainoa alhaalta pääsi takaa suoraan kasvojesi yläpuolelle. Pidä kädet niin suorina kun voit.

Hyvä lopetusliike rintatreeniin.

Äänestä

Tissit on naisilla ja gyno-miehillä, enkä tiedä kumpaan ryhmään kuulut...tai sit olet täysin ummikko tai molempia!!
Pec-deck on ihan hyvä eristäväliike...oikein tehtynä eli pidä aina olkapäät kiinni penkissä ja kohdista liikkeen paine kyynärääihin (älä työnnä kämmenillä ellet tee kyynärpäät kohotettuna sivulle...tavalla)!!
Ja rinta aina pystyssä ja pieni lordoosi selkään...kyllä tuntuu ja tietysti kontroloidusti (hitaasti) tehtynä!!!

Äänestä
  • siis miehilläkin on rinnat jos et tiennyt eli oletko ummikko? ;) mikä on lordoosi? (nyt minä olen ummikko)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hftghf kirjoitti:

jos kasvattaa rintalihaksia niin saako pec deckistä enemmän tehoa kuin penkistä? tai saako pelkällä pec deckillä tissit kasvamaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu