Sordiino päällä?

petrol

Onkohan feministitiimi vähentänyt kirjoitteluaan tänne sen vuoksi, että se voisi haitata Halosen "koko kansan presidentti"-kampanjaa? Kuinkahan korkealta käsky on tullut?

10

2968

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sanelma

      et me niin kovasti pelätään sitä harrikkamiestä joka lupas vetää nenän poskelle (piipittävällä äänellä)

    • jorojukka-kukka

      Hyvin ehtii vaalityötä tekemään ansiotyön, harrastusten, kodin, nettikirjoittelun ja jouluvalmistelujen lisäksi.

      Seinien imurointi alkoi jo viikko sitten! :D

      • Antsu

        vuosi 2000 kun presidentinvaalit lähestyivät. Antsu uhkasi (monet ottivat sen lupauksena) hakea poliittista turvapaikkaa Somaliasta, jos Halonen valitaan. Hakematta jäi joten tulin nolosti syöneeksi sanani.

        Eräs toimittaja kysyi vaalin ratkettua Haloselta, mitä tämä nyt sanoo niille, joille demarinaisen valitseminen aiheuttaa ylitsepääsemättömältä tuntuvan kriisin. Halonen vastasi jotenkin niin, että tästä tämä lähtee päivä kerrallaan, ja aikanaan huomataan että kuusi vuotta on kulunut. Rohkea visio - sen toteutuminen näyttää väistämättömältä!


    • Kun me hävittiin keskustelutaidossa amislaisille ja meiltä loppui argumentit eikä me osattu enää vastata röyh-kirjoituksiin, ja sit me mentiin piiloon häpeemään.

      • Siks kun me hävetään että joku oululainen nainen ajoi humalassa. Se on meidän syy ja nyt me hävetään eikä kehdata kirjoittaa mitään.


      • jorojukka-kukka

        Muuten tuolla Aasian päässä röyhtäily on kunnianosoitus. Meidänkin tulisi se ottaa täällä sellaisena.


      • Sanelma
        Paha-Outi kirjoitti:

        Siks kun me hävetään että joku oululainen nainen ajoi humalassa. Se on meidän syy ja nyt me hävetään eikä kehdata kirjoittaa mitään.

        Joku muija laittoi leipäveitsellä miehensä kylmäksi, nyt ei voi sanoa mitään moneen viikkoon kun hävettää niin...


    • aha just

      Heh heh heh heh heh heh heh heh ...

      Saattaahan joku "mieskin" äänestää tätä pelleä. Arajärvi?

    • pilaa

      itsekritiikittömyydellään "feminismikriitikot" piereskelijät, röhtäilijät, aatut, avemariat ja narit. Ei toimi niin ei toimi kun happi katoaa. Tätä rataa tämän palstan voi pian haudata.

      • Suvimarjatta

        Pröööööööööööööööööööööööööööööööööt! : D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      200
      4383
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      42
      2026
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      63
      1713
    4. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      133
      1373
    5. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      358
      1347
    6. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      93
      969
    7. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      26
      933
    8. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      899
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      170
      818
    10. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      186
      706
    Aihe