Olen aloittamassa Nuvaringin käytön. Pelkään, että unohdan laittaa kapistuksen yhdynnän jälkeen takaisin paikoilleen. Toinen mitä pelkään on, että koirat syövät renkaan. Eli se pitää aina laittaa tarpeeksi korkealle. Jos jätän sen vaikka tuolille niin se on kohta koiran mahassa. Olisiko se vaarallista koiralle?
Nuvaring
Aloitan pian
3466
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Käytän nuvaring- ehkäisyrengasta enkä ole kertaakaan ottanut sitä pois yhdynnän ajaksi. Ei se tunnu sieltä, kummallekkaan.
Mutta..miksi välttämättä koira? oikeasti toi on vaikea juttu:( hitsi..
teidän kannattaa eka pitää se siel sisuksissa, ja kattoo pitääkö sitä ottaa edes pois... jos se ei tunnu,niin antakaa sen olla siinä.
EIkö teillä ole esim yöpöydän laatikkoa minne sen voisi heittää pois näkyviltä pinnoilta josta se koira sen voisi suuhunsa haukata :D ?! tai hommatkaa vaikka pieni rasia jonne laitatte sen talteen siks aikaa ! :D