Aloitin pillerit 1.5 vkoa sitten ja nyt on rinnat tullu todella kipeiks ja tuvonneiks.. Onko tää sitä normaalia alku hässäkkää ja miten pian menis ohitse? Tää ei ole kivaa, onko vinkkejä oireiden lievittämiseen?
aloitin pillerit,rinnat kipeet
:( sattuu
3397
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Normaalia, että noin käy. Uskoisin, että menee ohi, kun syöt muutamia laattoja.
Kun käytin Yasminia, rintani turposivat ja olivat todella arat aina heti liuskan alettua, ja oireet jatkuivat koko liuskan ajan. En voinut nukkua mahallaan ja vaatteiden pukeminen oli vaikeaa. Eikä valitettavasti mennyt ohi tämä oire, joten päädyin vaihtamaan ehkäisylaastariin.
Kannattaa kyllä vielä odotella, se voi olla aloittamisen vaikeutta vain :)
Mullakin tuli alussa rinnat kipeiks, mutta nyt se on jo helpottamassa. Turvonneet ovat vieläkin: täytyy käyttää vähän isompia rintsikoita. Se on toisaalta positiivinen juttu. Jos vielä kahden seuraavan liuskan aikana sattuu, niin silloin kannattaa vaihtaa pillerimerkkiä.