Talvi tuli...

ja lapset ja takavetoisilla ajavat saavat aloittaa talvileikkinsä.
11600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

eilen aloitti joku takatuuppari tuon talvileikkinsä, mutta se loppui lyhyeen. Nuorihanu menette autonsa hallinnan ja ojaan meni perä edellä.
Näky olevan vielä tänäänkin se auto siellä ojassa? Meni varmaan rikki?

Äänestä

Sanoisimpa, että hän joka hallitsee etu-/takavetoisen on vähän parempi kuski kuin hän joka vain hallitsee etuvetoisen...

Äänestä

Niin tuli ja pakko oli vaihtaa tänään talvirenkaatkin. Ei ihan päässy joulukuulle kesänakeilla täällä etelässä. Taas neljä kuukautta talvirengaskautta edessä :(

Äänestä
  • et talvirenkaille vaihtaessa myös bensan kulutus laskee (ainakin minun kohdalla näin käy)ja ohjaus kevenee reilusti myös. Sitten vielä käyttää järkeä, eipä ole talvi yllättänyt vielä.

    Se auttaa myös kun huomioi sen seikan, että Suomessa on myös nopeusrajoitukset!!!!

    Äänestä

ja katsos.. leikkiessähän sitä lapsikin oppii. se joka ei leiki, ajaa mummojen päälle. eli mummontappajat, katse peiliin. eikö olisi aika aloittaa leikki ennen kuin se on liian myöhäistä.

Äänestä
  • kun hän leikkii, mutta sairas, jos ei osaa lopettaa.

    Äänestä

Etuvetokuskia vaan hatuttaa, kun takavetoa on niin helppo käännellä ahtailla parkkipaikoilla...
Ratti kaakkoon ja kaasua komissario Palmu ja auto kääntyy yhtä helposti kuin etuveto puskee

Äänestä
  • Renkaat aivan linkkuun, pakki päälle ja kaasua! Vaikka 360 astetta heilahtaa huomattavasti pienemmässä tilassa kuin yhdelläkään takatuupparilla!!!
    Haluaako känninen teini pikku veikanpäältä tulla kokeileen miten aiot pyöräyttää takavetoisen paskasi pienemmässä tilassa kuin mä vaikkapa muijan tojon?

    Äänestä

  • -neliveto- kirjoitti:

    Renkaat aivan linkkuun, pakki päälle ja kaasua! Vaikka 360 astetta heilahtaa huomattavasti pienemmässä tilassa kuin yhdelläkään takatuupparilla!!!
    Haluaako känninen teini pikku veikanpäältä tulla kokeileen miten aiot pyöräyttää takavetoisen paskasi pienemmässä tilassa kuin mä vaikkapa muijan tojon?

    Jotkut ei sitten tajua huumoria, no ei ole minun häpeäni.

    Äänestä

  • Selvä eiku kännissä kirjoitti:

    Jotkut ei sitten tajua huumoria, no ei ole minun häpeäni.

    Jotku ei sitten tajua miettiä etukäteen mitä kirjoittelee tänne.
    Teininen känni huomas kämmineensä ja nyt yrittää kuitata sen huumorilla, ...mikä tollo!

    Äänestä

  • -neliveto- kirjoitti:

    Jotku ei sitten tajua miettiä etukäteen mitä kirjoittelee tänne.
    Teininen känni huomas kämmineensä ja nyt yrittää kuitata sen huumorilla, ...mikä tollo!

    Mitä jos lukaisisit tuon ekan uudestaan, huumoria se on ja mikä siinä edes niin alkoi kyrpimään?

    Etkä muuten osoita itsekkään olevasi kovin kypsä, että pata kattilaa soimaa :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


leikit takana kirjoitti:

ja lapset ja takavetoisilla ajavat saavat aloittaa talvileikkinsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu