Onko mielestänne

surkeammat finalistit kuin viime vuonna?
Omasta mielestäni on ihan reippaasti huonommat.
Kukaan noista ei vedä vertoja viime vuoden kolmikolle.
6283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Juu ei! huorannäköinen Hanna voitti..hyvä-ääninen Jani jäi toiseks..kolmatta en edes muista-oliko homo-Ana?

Äänestä

Taitaa ihmisillä olla kaikilla aika kultaa muistot tyyliin. Antti Tuisku ja Jani Wickholm?? No huh huh, Roni esimerkiksi oli huomattavasti parempi kuin itseään täynnä oleva mummojen suosikki Jani ja teinareitten päiväuni-tuisku. Hanna olikin sitten jo eri sarjaa, alusta asti suosikkini, samoin kuin Ilkka nyt.....

Äänestä
  • Se nähtiin kyllä kuka oli kuka. Osasko laulaa vai ei. Missä on Roni nyt? Kotona katsomassa teeveetä.

    Jani oli viime kerralla kaikista ehdokkaista eniten muusikko. Soittaja, laulaja ja biisintekijä. Ja keikka pukkaa aina vaan.

    Roni alkoi ähisemään heti kun olisi pitänyt laulaa muuta kuin poikapoppia. Missä kyvyt oli viikko sitten???

    Äänestä

  • just joo kirjoitti:

    Se nähtiin kyllä kuka oli kuka. Osasko laulaa vai ei. Missä on Roni nyt? Kotona katsomassa teeveetä.

    Jani oli viime kerralla kaikista ehdokkaista eniten muusikko. Soittaja, laulaja ja biisintekijä. Ja keikka pukkaa aina vaan.

    Roni alkoi ähisemään heti kun olisi pitänyt laulaa muuta kuin poikapoppia. Missä kyvyt oli viikko sitten???

    Eipä ole hurraamista Janin keikoissa! Roni voi olla "ähisemässä" (outo ilmaus, mutta taidat olla yhtä outo) TV:n edessä, mutta mistä se kertoo??? Suomen kansa on määkiviä musiikista mitään ymmärtämättömiä. Jani osaa kyllä hienosti reiteen läpsyttämisen, sitä taitoa ei kovin monella ole....Älä sure, kyllä sitä keikkaa pukkaa vielä lahjattomimmillakin. Onneksi et ole itse esiintymässä!!

    Äänestä

Tämä kisa voitetaan ulkomusiikillisilla seikoilla. Eka idols oli paljon kovatasoisempi. Siellä nähtiin oikeita lauluesityksiä. Nyt ovat todelliset laulajat jo tippuneet.

Äänestä
  • Mielestäni nyt on kovatasoisempi kilpailu. Ihan totta, pärjäisikö joku Antti Tuisku muka nykyfinalisteja vastaan? Tänään kun Henna tippui, niin on jäljellä neljä niin hyvää tyyppiä, ettei niistä oikein osaa parasta valita, Petekin kun on parantanut niin paljon finaaleissa. Tosin loppuporukassa olisi mielestäni kuulunut olla Hennan ja Peten tilalla eräät muut... Pete nyt on lunastanut paikkansa finaaleissa, mutta ihan oikea tyyppi tippui tänään... Mutta kovatasoisempi kilpailu on ollut kuin kaksi vuotta sitten, kuten sanottu. Kyllä Suomesta laulajia löytyy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tänä vuonna kirjoitti:

surkeammat finalistit kuin viime vuonna?
Omasta mielestäni on ihan reippaasti huonommat.
Kukaan noista ei vedä vertoja viime vuoden kolmikolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu