PUNIKIT JA KAPITALISTIT

Oman ajan määrittelemätön mies

Punikit ja kapitalistit! Hop, järki käteen kummallekkin ja suunnatkaa vihanne pois toisistanne! Keskustelkaa järkevästi asioista ilman pilkkaa.

Näettekö; jotain on maailmassa vikana. Jokin ristiriita on hyvin vahvana maailmassa, eikä siinä ole ongelmana yksilötalous, eikä se, että valtion tehtävä olisi ensimmäiset asiat ensiksi(ei talous).

Mikä on, kun ihmisille valehdellaan päin naamaa? Mikä on, kun media kusettaa ja manipuloi massoja ns. "vapaissa" maissa. Mikä on, kun sotaa käydään rahasta? Mikä on, kun maiden eliitit ympäri maailmaa nivoutuvat yhteen aina binladeneista bushiin, käyden läpi medianomistajat ja yritysmaailman suurimman lohkon, ja jopa maailmanpankin? Mikä on, kun kun yhteiskunnan suunta on käytännössä toimivaa manipulaatiota? Eihän ihmiset oikeastaan päätä yhtään mitään!

Mikä on tämä maailman mahti, joka vetelee naruja massatajunnan varjoissa? Samasta tahosta on lähtöisin useat diktaattorit ympäri maailmaa, sekä bush, alqaida/binlanden ja Saddam.

Eikö ympyrä pyöri pelottavan lähellä toisiaan, näettekö organisoidun kusetuksen ympäri maailmaa?

hophop, punikki; yksilötalous on ainoaa taloutta, sillä ketkä muut kuin yksilöt välittävät rahaa? Talouden tulee olla myös vapaata.
hophop, kapitalisti ja punikki; valtion tehtävä ei tule olla talouskasvun kiihdyttäminen.
hophop, kapitalisti; Mikä sitten jää valtion tehtäväksi, jos sen ympyrä ei pyöri taloudessa? Eikö se sitten ole HYVINVOINTI? Eli ensimmäiset asiat ensiksi.

Talous!=valtio
yksilöt=talous
aika>raha
Ensimmäiset asiat ensiksi.
Yksilövapaus, rauha.

Tehdään tästä parempi maa, viedään asiat järkipohjalle ja lopetetaan tämä jatkuva vääntäminen. Valta alueelliseksi perkele, ei anneta maatamme imettävän johonkin rikolliskorporaation/keskitetyn vallan nieluihin.

Jos tajuutte, ei teiän enää tarvi taistella toisianne vastaan. Sillon meillä on yhteinen ääni eikä BABYLON enää kauaa niskavilloissamme pysy. -systeemin valheet julki! ja kysymys siitä että haluaako ihmiskunta todella tätä palvella?

http://www.informationclearinghouse.info/
tuolla jotain asioista...

3

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se on, että

      Turhaan kulutit aikaasi, jonninjoutavaan. Perkele eihän tuossa ole kuin sanoja. Täyttä paskaa jos suoraan sanotaan, Ota nyt ihmeessä asioista selvää, ennen kuin kirjoitat seuraavan kerran.

      • huu

        Mikä kommentti!!!
        Kuules rääpälenimimerkki: se on, että!
        Jos ei sulla ole aivoja, niin ei siitä tartte muille kiukutella!
        Saisit muutenkin pysyä pos palstalta, jollei ole MITÄÄN sanomista.


    • liity meihin

      NOW !!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4108
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2921
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe