Elämä virtaa lävitseni kuin tyhjää vain. Minulla ei ole osaa tai arpaa sen huvituksiin tai mihinkään sellaiseen. Makaan päivät pitkät sängyssäni. Silloin tällöin masturboin, mutta useimmiten katson televisiota suoraan sängystä. Lämpöpatteritkaan eivät toimi kunnolla ja on aina hieman kylmä. Olen jopa niin saamaton etten saa haettua toista peittoa, saati sitten yrittää saada patteri lämpöisemmälle. Ulos en uskalla mennä, eikä edes juuri huvita. Sähköpostin luen joka päivä vaikkei yhtään ainutta viestiä tule. Kännykkälaskuni on onneksi pieni, koska en soittele kenellekään koskaan, eikä kukaan myöskään soita minulle.
Minulla ei ole yhtään ainutta kiinnostuksen kohdetta, enkä jaksa innostua mistään. En tiedä yhtään syytä miksi kouluttautuisin joksikin tai menisin töihin. En tarvitse rahaa. Sehän vielä puuttuisi että minulla olisi huumeongelma, ja joutuisin sitä varten raatamaan jossain vessoja siivoamassa. Valvon yleensä yöt, koska nukun päivät. Yöllä varsinkaan ei ole mitään tekemistä. Katson illan viimeiset televisio-ohjelmat ja sitten selainen tevelisiokanavia tai tuijjotan chättiä. Nyt vaikka kello on jo yli kolme, en ole aikeissakaan mennä nukkumaan. Yleensä yöllä nukkuessani saan myös hirvittäviä painajaisia, joissa minulta varastetaan kaikkea. Itse asiassa en aio edes katsoa televisiota enempää, vaan mietiskelen jotain vanhoja juttuja, koulukiusaamisen syitä ja seurauksia. Tuntuu että olen syvällä synkässä vedessä, jonka mustuus suojaa minua henkiseltä väkivallalta. En voi vajota syvemmällekään, koska en liiku. Leijailen veteen vajonneen ruumiin tavoin ympäri kuollutta merta. Jos nousen vahingossa pintaan, joku työntää minut välittömästi airolla syvemmälle.
En kelpaa tässä maailmassa, enkä halua kelvata. Haluan kuolla.
Tunnen tuskaa
1
261
Vastaukset 1
- aika stopata
ja rajusti. Ota toi paperi mukaan ja marssi hakemaan apua tai soita. Kukaan ei tule hakemaan mutta jos teet yhden hypyn turvaverkkoon se helpottaa. Numero 1:Unohda seksi ja tv hetkeksi. Ne ovat pakokeino todellisuudesta. Näin sinulla on valtava määrä aikaa alkaa miettiä uutta elämääsi. Numero 2 Tee se jonkun muun/muiden kanssa, mielellään tuntemattoman. Auttaa näkökulmiin. Ammattiapu on loppujen lopuksi hyväksi.
Numero kolme Siivoa se läävä, lähde reippaalle lenkille päivällä. Juokse saatanan lujaa.
Numero 4 JOS JOKA TOINEN PÄIVÄ ON PAHA OLLA AMMATTIAPU ON TARPEEN.
Numero 5 Hengissä selviytyminen ei ole elämän tarkoitus. Sen ovat todistaneet tuhannet turhaan kituneet ja apua hakemattomat ihmiset. Elämä EI saa olla kamppailua päivästä..vuodesta toiseen. Jos teet asialle jotain et ole samassa tilanteessa vuoden/5 vuoden päästä.
6. Kokeile hullujakin ideoita. Feikkaa kiinnostusta. Seuraa kipinöitä. Keksi unelmia.
7. YKSI ASKEL kerrallaan. Sitä seuraa taaksepäin askel mutta se yksi askel on kerran otettu sen voi ottaa uudestaan.
T:kare
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1202542Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???401832Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101240- 1081042
- 721018
- 98976
- 48905
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88874- 101852
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik34791