Eli mitä mieltä te olette siitä jos nainen menee armeijan palvelukseen? Mitää hyvää/huonoa siinä on?
Mielellään perusteluja mielipiteisiin.
Itse olen menossa armeijaan ja olen kohdannut aika paljon negatiivisia mielipiteitä, etenkin miehiltä.
Mielellään perusteluja mielipiteisiin.
Itse olen menossa armeijaan ja olen kohdannut aika paljon negatiivisia mielipiteitä, etenkin miehiltä.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tornin touhut ovat 99 % kiinni korvien välistä eikä jalkovälistä.
Tornin palvelus ei sovellu kaikille miehillekään, jos asenne ei ole oikea. Edellyttäen tietysti että terveydelliset ja fyysiset asiat ovat kunnossa.
Oikealla reippaalla asenteella kannatan.
PS. hmm... hieman outo foorumi kysellä aiheesta, ennemmin "maanpuolustus" alueella on henkevämpää keskustelua aiheesta.
Täällä aiheitä halitsevat kaikenlaiset "hörhöt" :) ,jotka sekoittavat isänmaallisuuden omiin politikointeihin ja monesti henkilöytyvät persooniin, joita on vaikea ottaa vakavasti.
mutta rupesin odottamaan esikoistani. Joten toivotan onnea sinulle !
Mies ei siedä, että nainen pärjää armeijassa yhtä hyvin tai paremmin kuin mies, saati, että tämä olisi armeijassa esimiesasemassa mieheen nähden. Ainahan on niitä amatsoneja, jotka punnertavat penkistä 100 kg. ja jotka hallitsevat kolmea kamppailulajia. Eivätköhän ne ole niitä naisia, jotka inttiin menevät, mutta se ei sovi naisen rooliin. Minun inttiaikanani armeija oli vielä miesten valtakunta.
Minä olen tänään 27-vuotias nainen ja Reservin Vänrikki. Minä kävin varusmiespalveluksen pohjoisessa varuskunnassa ja olen sitten siellä koulutukseltani Mittausupseeri.
En ole punttisalien enkä taistelulajien osaaja. minä olen vain kirjailija.