Kun enää ei saa edes nukutuksi. Sitä vaan makaa sängyssä. Pimeys pelottaa. Yritän nukkua valot päällä. Liian valoisaa. Seuraavana iltana käyn lenkillä ennen nukkumaan menoa. Ei auta. Valvon taas koko yön. Seuraavana päivänä olen kuoleman väsynyt.
Kolme päivää putkeen valvottu. Rupeaa olemaan niin kamala olo. Silloin se etulee. Paniikkikohtaus. Kamalaa. Seuraavana päivänä se tulee uudestaan. En uskalla nukkua. En uskalla ummistaa silmiäni. Nään sen kaiken päässäni uudestaan ja uudestaan. Vain tuska jää.
Hain apua. Tässä sitä ollaan, jonossa. Koska lie pääsen, ehkä ensi vuonna. Yksityiseen ei ole varaa.
Paniikkikotauksien jälkeen tuli pelkoja. Pelkoja joista en pääse eroon vaikka kuinka yritän. Yritän uskotela itselleni, että mitään pahaa ei tapahdu. Turhaan. Mielikuvitukseni ruokkii pelkoja. Odotan, että pääsen hoitoon. Hulluksihan tässä tulee.
Itken joka päivä. En näe valoa. Vain pimeyttä...
tuska
viola
1
268
Vastaukset
- TTT
Tiedän mitä käyt läpi.
Tiedän että se on vaikeaa.
Kammottavaa.
Pahaa.
Mutta, sinä selviät siitä kyllä.
Samoin kuin minäkin aikoinaan selvisin.
En sano että palasin koskaan ennalleni mutta... olen kuitenkin edelleen pelissä mukana. :)
Voimia!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad911477- 541033
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että383864- 156849
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124727- 56723
- 51668
- 57641
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38635- 76632