Tyttö Sinä Olet Tähti

Ansku

Aaaw! Tyttö Sinä Olet Tähti- elokuva on ihan sairaan hyvä elokuva! Kandee käytä zekkaamas se! Se Sune on niin söötti, ettei mitää rajaa!! :)

12

1546

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pöh.

      pamela on söötimpi.

      • Ansku

        Niin no ehkä sinun mielestäsi, mutta kaikilla oma mielipide. :P


    • Faici

      Verrattuna muihin suomalaisiin elokuviin "Tyttö sinä olet tähti" oli kyl ihan mahtava!

      • Ansku

        Kyllä. Näin on! :)


    • blackmagictiger

      pamela tolaa on kuulemma kehuttu....

      • Ansku

        Niin on kyllä Samuli Vauramoakin.


      • laama-92

        Ja elokuva muutenki TOOOOSi mahtava


    • Kille85

      Tykkäsin.

      Miinuksia:

      -Liian klassiset roolitukset (superrikas hemmoteltu tyttö ja köyhä poika, toi titanic-asetelma alkaa jo ällöttää on se sitten kumminpäin tahansa)

      -Hieman epärealistisen raflaava kuva puoliharraste "hiphop-piireistä Suomessa(tosiasiahan on että tässä maassa ei kukaan edes elätä itseään pelkästään alan musiikilla,puhumattakaan näistä keskisarjan underground-nimistä,mitä toi ryhmä yritti näemmä olla,noi piirit on oikeesti niin pienet Suomessa että tollanen kaveri ei todellakaan sanele jollekin BMG:lle/levyfirmalle ehtojaan. Liikaa yritetään nyt olla sitä jenkkimeininkiä missä tollasta oikeasti tapahtuukin,tosin ne kundit oikeesti elättääkin itsensä sillä musiikilla. Kertoo jotain UG-hiphopin tasosta kotimaassa että rivinäyttelijätkin pystyy imitoimaan uskottavasti,itseasiassa todella hyvin (mun mielestä jonku NRJ:n top 10:ssä todella voisi olla vaikka toi Pamela Tolan versio tosta biisistä eikä massat todellakaan huomaisi edes eroa).

      Muuten toi oli tosi hyvä leffa.. Oli asioita jotka ois voinut tehdä paremmin (esim.kahdenkeskeisissä tilanteissa,kuten siinä spray-jutussa olisi voinut saada enemmän fiilistä peliin,nyt välillä hahmot vähän etäisiä toisilleen, muutama tosi hyvä ottokin oli joukossa kyllä vastapainoksi).

      • balle-nalle

        Kille.. pitääks aina ettii kaikki huonot puolet asioista tai verrata johonkin muuhun?


    • balle-nalle

      Nii onki

      • Miiii

        *otsikko* ;D


      • Ansku

        Heh.. Oke.. :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      135
      855
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      43
      619
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      568
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      533
    5. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      522
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      46
      471
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      461
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      442
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      22
      407
    Aihe