itsemurha

hajoo

nä e taida koskaan päästä sen yli kun mun luokka kaveri jonka kanssa alaasteella liikuin enemmänkin tappoi itsensä vuosi sitten
En olisi uskonut sen sattuvan niin paljon, Hänen tyttöystävän oli jattänyt Hänet ja Hän oli todella surullinen mutta aina niin iloinen tyyppi että pystyi peittämään pahan olonsa.. olihan siinä muutakin, Hän ei uskonut äiti puolensa rakastavan Häntä äitipuoli ei koskaan tehnyt hyvää elettä ystävälleni. päivä kun viimeisen kerran näin hänet, muistan kun hän oli hieman masentuneen oloinen.. en silloin tajunnut sitä mutta kun myöhemmin ajattelen minun olisi pitänyt huomata.. Hänen parhaan kaverinsa olisi pitänyt huomata..

Tulin perjantaina myöhässä kouluun ja ystäväni oli lähteny ensimmäisen tunnin jälkeen koulusta joten en nähyt häntä enään lauantaina kuudelta illalla kun olin menossa lapsen vahdiksi kaverini soitti ja kertoi Hänen tappaneen itsensä silloin tapa ei vielä ollut selvä.. en halunnut usko asiaa ja työnsin sen poissa mielestäni ja menin töihin. kun pääsin töistä soitin yhdelle HÄnen kavereistaan ja hän vahvisti huhun, Hän oli hirttäytynyt.

tapasin samana iltana pari ystävään koska olimme sovinneet meneväömme konserttiin satuimme juuri tapamaan kuollen ystäväni talon edessä ja aloin het itkemään.. loppu ilta meni itkiessä ja vieläkään en voi ajatella häntä itkemättä en haluaisi itkeä vaan haluaisin ajatella häntä ilolla mutta suru saa aina voiton kun joku mainitsee hänen nimensä hiljenen ja vaihdan puheen aihetta jotkut puhuvat hänestä niin kevyesti.
tänäänkin koulussa hänen ystävänsä sanoi vaan kysy "pekalta" se tietää... en ymmärrä miten se voi puhua hänestä tuolla lailla.

kaikki jotka olette menettäneet ystävänne kirjoittakaa tänne

1

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rakas ystäväni

      rakas ystäväni nukkuu ikuista unta?
      en silti voi unohtaa hänen kauniita silmiään
      punertavia hiuksiaan
      hymyään
      sitä kertaa kun ruutelin häntä
      sitä suudelmaa en kadu
      ikinä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1935
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      850
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      845
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      728
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      710
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      677
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      671
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      644
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      642
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      635
    Aihe