itsemurha

hajoo

nä e taida koskaan päästä sen yli kun mun luokka kaveri jonka kanssa alaasteella liikuin enemmänkin tappoi itsensä vuosi sitten
En olisi uskonut sen sattuvan niin paljon, Hänen tyttöystävän oli jattänyt Hänet ja Hän oli todella surullinen mutta aina niin iloinen tyyppi että pystyi peittämään pahan olonsa.. olihan siinä muutakin, Hän ei uskonut äiti puolensa rakastavan Häntä äitipuoli ei koskaan tehnyt hyvää elettä ystävälleni. päivä kun viimeisen kerran näin hänet, muistan kun hän oli hieman masentuneen oloinen.. en silloin tajunnut sitä mutta kun myöhemmin ajattelen minun olisi pitänyt huomata.. Hänen parhaan kaverinsa olisi pitänyt huomata..

Tulin perjantaina myöhässä kouluun ja ystäväni oli lähteny ensimmäisen tunnin jälkeen koulusta joten en nähyt häntä enään lauantaina kuudelta illalla kun olin menossa lapsen vahdiksi kaverini soitti ja kertoi Hänen tappaneen itsensä silloin tapa ei vielä ollut selvä.. en halunnut usko asiaa ja työnsin sen poissa mielestäni ja menin töihin. kun pääsin töistä soitin yhdelle HÄnen kavereistaan ja hän vahvisti huhun, Hän oli hirttäytynyt.

tapasin samana iltana pari ystävään koska olimme sovinneet meneväömme konserttiin satuimme juuri tapamaan kuollen ystäväni talon edessä ja aloin het itkemään.. loppu ilta meni itkiessä ja vieläkään en voi ajatella häntä itkemättä en haluaisi itkeä vaan haluaisin ajatella häntä ilolla mutta suru saa aina voiton kun joku mainitsee hänen nimensä hiljenen ja vaihdan puheen aihetta jotkut puhuvat hänestä niin kevyesti.
tänäänkin koulussa hänen ystävänsä sanoi vaan kysy "pekalta" se tietää... en ymmärrä miten se voi puhua hänestä tuolla lailla.

kaikki jotka olette menettäneet ystävänne kirjoittakaa tänne

1

422

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rakas ystäväni

      rakas ystäväni nukkuu ikuista unta?
      en silti voi unohtaa hänen kauniita silmiään
      punertavia hiuksiaan
      hymyään
      sitä kertaa kun ruutelin häntä
      sitä suudelmaa en kadu
      ikinä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1478
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1391
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1205
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1139
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      984
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      944
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      924
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      808
    Aihe