Pahoinvointi, väsymys, kalsium arvot

laurelias

Mitä ihmettä tämä voi olla? Jatkuvaa pahoinvointia, väsymystä, heikotusta. Virtsamisvaivoja, tuntuu siltä että pissattaa mutta tuleekin vain pieni liru. Turvotusta kasvoilla, kaulalla ja jaloissa löysistäkin sukista jää painaumat. Aika-ajoin näkökentässä "väreilee" kun katson kauas näyttää aivan siltä kuin vettä tihkuttaisi vaikka ei sadakkaan. Kilpirauhasarvot otettu mutta ne jäivät normaalirajoihin. Virtsassa ei tulehduksen merkkejä. Ihmetyttää kun lääkäri totesi minulla olevan kalsium arvot matalalla ja käski käyttää enemmän kalsiumia sisältäviä ruoka-aineita. Juon kuitenki jo nyt reilun 1/2 litraa maitoa päivässä ja lisäksi käytän muita maitotuotteita.
Onko kellään vastaavia oireita tai ideaa mikä voisi näinkin monimuotoisten oireiden takana olla?

2

717

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • laurelias

      Edelliseen viellä lisäten. Verenpaineeni ollut jo muutaman vuoden n. 135/82 aika-ajoin käynyt jopa 152/86.

    • Lumimies

      Tutun oloisia oireita joskin ajoittaisia itsellänikin. Sanoisin tuosta näkökentän väreilystä, että lievä tihkusateen tuntu kuuluu luonnollisiin ilmiöihin. Näköaistinsoluja sisältävä verkkokalvommehan on melkoisen suoni- ja hermosoluroinan alla, ja valo näkösoluille kulkee tämän rojun läpi.Jos tausta on harmaa, esim metsä, tämä tihkusade tulee näkyviin. Isompi väreily (TV:n lumisateen tapainen)on tullut esiin osiossa NÄKÖ ja huolettaa monia. Minulle silmälääkäri ei sanonut siitäkään mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1935
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      850
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      845
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      728
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      710
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      677
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      671
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      644
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      642
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      635
    Aihe