Agnesista kysyisin

Ihan asiallisesti kysyisin ja toivottavasti osaatte vastata myös yhtä asiallisesti.

Eli te, jotka äänestätte Agnesia, niin mikä siinä Agnesissa teitä kiehtoo? Ääni? Esiintyminen? Ulkonäkö? Kun minä en kertakaikkiaan löydä hänestä mitään sellaista, minkä vuoksi voisin äänestää häntää, mutta en hyväksy tätä pilkkaamista, haluisin rehellisiä vastauksia.

Enkä ole myöskään ulkomaalaisia vastaan, mutta Agnes ei vaan sytytä, kertokaa te miksi Agnes teitä sytyttää.
5492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ilmiselvä rakkaus musiikkiin. Hänen olemisensa haastatteluissa: hän on pikkuseikkojen yläpuolella ja hänellä on huumoria.

Hänen laulussaan kuuluu ELÄMÄ!!!!!Kaunis ja surullinenkin. Se vetoaa.

Hän on kuin kallan kukka, valkoinen mustassa vedessä kasvava. Tai Tuhkimo tai Ruma Ankanpoikanen josta tulossa Joutsen!!!!!

Äänestä

vastata kun en ole Agnes-fani ja monet asiat hänessä ärsyttävät, ehkä eniten tuo, ettei osaa laulaa.

Äänestä

kaunista on tuossa sielussa.

Äänestä

asiallisuuteensa eikä taida ymmärtää musiikista mitään agnes on näistä finalisteista yksinkertaisesti ainut oikein laulaja omistaa mielenkiintoisen intensiivisen voimakkaan äänen ja ennen kaikkea osaa antaa lavalla rehellisesti kaikkensa vuodattaen kunkin esittämänsä kappaleen energian suoraan yleisölle näin syntyy kihelmöivän karismaattinen show jota ei voi kuin ihailla toisilla on tuo ote ja toisilla ei agnesilla on

Äänestä
  • Minusta tuntuu siltä, että keskimääräistä "enemmän" eläneet, elämänkokemusta saaneet sekä tavallista tunneälyisemmät ihmiset äänestävät ja diggaavat juuri Agnesia. Hänen esiintymisensä ja olemuksensa vetoaa tiettyjen ihmisten herkkyyteen.

    Hän tarkoittaa sitä mistä laulaa ja puhuu. Se näkyy pitkälle. Agnes laulaa syvältä sydämestään. Ihminen, joka ei ole koskaan kokenut oikeasti tuskaa, ei osaa olla tarpeeksi nöyrä ja avoin elämän edessä. Agnes osaa. Toivon niin, ettei hän kovetu näistä lööpeistä, vaan pysyy yhtä vilpittömänä ja iloisena.

    Tuo ensimmäinen vastaus kysymykseen miksi, oli todella hyvin ja kauniisti sanottu. Kiitos, ei voisi tuon paremmin sanoa :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asiallinen kirjoittaja kirjoitti:

Ihan asiallisesti kysyisin ja toivottavasti osaatte vastata myös yhtä asiallisesti.

Eli te, jotka äänestätte Agnesia, niin mikä siinä Agnesissa teitä kiehtoo? Ääni? Esiintyminen? Ulkonäkö? Kun minä en kertakaikkiaan löydä hänestä mitään sellaista, minkä vuoksi voisin äänestää häntää, mutta en hyväksy tätä pilkkaamista, haluisin rehellisiä vastauksia.

Enkä ole myöskään ulkomaalaisia vastaan, mutta Agnes ei vaan sytytä, kertokaa te miksi Agnes teitä sytyttää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu