Käänny muslimiksi

Alistettu mies

Musliminaiset ovat löytäneet paikkansa maailmassa. Käänny siis muslimiksi mies jos tunnet auktoriteettisi uhatuksi. Islam on ratkaisu alistetun länsimaisen miehen pahaan oloon.

8

1150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • °°°

      Miksi tekisin itsestäni orjan.

      • Alistettu mies

        Ei sinun tarvitse tehdä itsestäsi orjaa. Olet syntynyt orjaksi. Sinut on kasvatettu orjaksi ja sinua kohdellaan kuin orjaa. Olet täydelinen orja, sillä paras orja on orja, joka ei tiedä olevansa orja. Orjan vapautta on valita ollako pelkästään palkkaorja tai velkaorja vai reilusti molempia.


    • siinä mies ja nainen ovat terveellä tavalla tasa-arvoisesti mies ja nainen ja siinä on ohjeet miten se miehen ja naisen välinen suhde toimii.
      "Sillä jos sinä tunnustat suullasi Jeesuksen Herraksi ja uskot sydämessäsi ,että Jumala on Hänet kuolleista herättänyt niin sinä pelastut"
      Room 10:9

      islam tuo kadotuksen.

      • JSS

        UT:ssa kielletään naisten puhuminen seurakunnassa:

        "34 naisten tulee olla vaiti seurakunnan kokouksissa. Heidän ei ole lupa puhua, vaan heidän on oltava kuuliaisia, niin kuin lakikin sanoo. 35 Jos he tahtovat tietoa jostakin, heidän on kysyttävä sitä kotona omalta mieheltään, sillä naisen on sopimatonta puhua seurakunnan kokouksessa." (Room. 14:34-35)

        Varsinaista tasa-arvoa! Kuinkakohan monet nykyseurakunnat mahtavat rikkoa tätä säädöstä?


      • JSS kirjoitti:

        UT:ssa kielletään naisten puhuminen seurakunnassa:

        "34 naisten tulee olla vaiti seurakunnan kokouksissa. Heidän ei ole lupa puhua, vaan heidän on oltava kuuliaisia, niin kuin lakikin sanoo. 35 Jos he tahtovat tietoa jostakin, heidän on kysyttävä sitä kotona omalta mieheltään, sillä naisen on sopimatonta puhua seurakunnan kokouksessa." (Room. 14:34-35)

        Varsinaista tasa-arvoa! Kuinkakohan monet nykyseurakunnat mahtavat rikkoa tätä säädöstä?

        tuolla tarkoitettiin sitä että kaikenlainen turha pulina ja pälpätys sekä juoruilu saa loppua.Alkuseurakunnissa tuo oli joskus ongelma että naiset pälisivät silloin kun miehet koittivat saada asiat hoidetuiksi.


    • Elastika

      sieltähän se ratkaisu varmaan löytyy. (kysessä siis ironia)

      Aika epätoivoista on elämä jos islamista on alettava itselleen auktoriteettia etsimään. Ihan pääsee kirjan kanssa laittamaan naisen järjestykseen.

      Mikä mättää ettei tasa-arvoisuus, jossa molemmat sukupuolet kunnioittavat ja arvostavat niin toisiaan kuin itseäänkin tunnu onnistuvan millään?

      • eiväthän

        siihen pyri naisetkaan.Eli miten se voisi toimia? Sinä päivänä kun naiset alkavat aktiivisesti ajaa kiintiöitään rakennuslaoille ja muihin vaarallisiin töihin sekä yleistä asevelvollisuutta, aletaan olla hieman lähempänä todellista tasa-arvoa.

        Nykypäivän tasa-arvo on ironinen vitsi.


      • Elastika
        eiväthän kirjoitti:

        siihen pyri naisetkaan.Eli miten se voisi toimia? Sinä päivänä kun naiset alkavat aktiivisesti ajaa kiintiöitään rakennuslaoille ja muihin vaarallisiin töihin sekä yleistä asevelvollisuutta, aletaan olla hieman lähempänä todellista tasa-arvoa.

        Nykypäivän tasa-arvo on ironinen vitsi.

        No, tasa-arvo lähtee yksilöistä sekä mahdollisuuksista. Mahdollisuudet on jo pitkälti kaikilla kaikkialle, naisillakin rakennusalalle ym hommiin. Yksilöillä on vielä hommia ittensä kanssa, kiintiöitä en itse kannata oikein millekään alalle, kukin taidoillaan, ei kiintiöhenkilöinä. Mieluummin muita insentiivejä.

        Armeija on eräs tasa-arvon kysymysmerkkejä. Tällaisenaan järjestelmä on tasa-arvoltaan kyseenalainen nimenomaan siksi, koska toiselle sukupuolelle homma on vankilan uhalla pakollinen, toiselle mahdollinen jos sattuu kiinnostamaan. Henkilökohtaisena mielipiteenäni en kuitenkaan olisi innokas ajamaan naisille yleistä asevelvollisuutta, vaikken itse sinne enää taitaisi "joutuakaan", mutta kyllähän se tekisi armeijakysymyksen tasa-arvoisemmaksi. Kyllähän tähänkin saattaa ajan kanssa löytyä useimpia tyydyttävä luovakin ratkaisu, vaikea sanoa. En ole tullut ajatelleeksi asiaa kovin pitkälle.

        Eli en tiedä mitä olisi paras tehdä, jotain kuitenkin selkeyttääkseen systeemiä. Nykyisenä homma voi alkaa pissiä silmille, jos nuorten miestenkin asevelvollisuusmotivaatio laskee vielä entisestään. Viime aikaiset luvut eivät ole olleet kovin rohkaisevia Suomen uskottavan puolustuksen säilymisen valossa. Ja uskottavan puolustuksen Suomi karttapaikkansa vuoksi tarvitsee.

        No, jos naisille armeija on vapaaehtoista ovat monet miehet alkaneet heitellä ovet takanatulevan naisenkin naamalle.. eli tasa-arvohan on kasvamassa kohisten, vai mitä? (pieni kevennys näin loppuun toim.huom.)


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4188
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3163
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1348
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      929
    6. 134
      921
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe