Väliaikaraportti

Judge

Seuratessani näitä eri keskustelupalstoja, olen tullut siihen johtopäätökseen, että mitään hyötyä ravinnon tai treenauksen kannalta niistä ei ole. Pakkotoisto on sisällöltään selvästi hyödyllisin, vaikka sekään ei valista paljoa vähänkään enemmän asioita tuntevia.

Hauska yksityiskohta on hica-keskustelu. Ufs:n palstalla on pitkä ketju aiheesta ja suurinta mielenkiintoa on herättänyt rahka. Kuitenkaan kysymys ei ole tuosta elintarvikkeesta vaan aliaksesta, jolla on rahkaa naamassa. Itse hica ei suuremmin herätä intohimoja. Itseäni eniten ärsyttänyt seikka on se, ettei tutkimustulosten julkaisemisen vaatiminen ole soveliasta. Huvittavaa asiassa on se, että ufssin palstalla joku vaati Mannisen todistavan hican toimimattomaksi. Onko siis ulkopuolisten tahojen velvollisuutena tehdä hica-tutkimukset? Tähän saakka kun on vain kuultu biokemiallisen prosessin kuvaus. Samalla periaatteella tekisi hiilarista näppärästi ihmeaineen sitruunahappokiertoineen ja muine ihmeellisyyksineen.

Kokonaisuutena näyttää siltä, että ihmisiä kiinnostaa eniten ufs vs pakkotoisto-nokittelu nimiä mainitsematta. Way to go Charlies.

1

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dgdfg

      Haista sinä pakkotoiston kateellinen homo pitkä paska. Ufs forum on tullut pysyäkseen ja menee kuulemma vuodessa Pakkotoiston ohitse. hahaaa!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      140
      10166
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5393
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      40
      4040
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3602
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2654
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1906
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      359
      1572
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      98
      1567
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      73
      1428
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1386
    Aihe