Olin about 11 vuotta ja menin äidin kanssa saunaa.. no kysyin sitten ohimennen uteliaisuuttani mikä äidillä on jalkovälissä.. no hän vastasi leikillään että siilihän se siellä!
No noin viiko päästä menin sitten mummon kanssa saunaan ja pelästyin aivan kauheesti ja juoksin itku kurkussa ulos!
Äiti huomasi sen ja kysyi mikä minulle tuli.. olin vaas sanonut itkuisella äänellä että mummon siili on kuollut, se on ihan harmaa ja sillä roikkuu kieli pitkällä suusta!!!
Arvaa hävettikös parin vuoden päästä ku tajusin ton jutun..!!!
No noin viiko päästä menin sitten mummon kanssa saunaan ja pelästyin aivan kauheesti ja juoksin itku kurkussa ulos!
Äiti huomasi sen ja kysyi mikä minulle tuli.. olin vaas sanonut itkuisella äänellä että mummon siili on kuollut, se on ihan harmaa ja sillä roikkuu kieli pitkällä suusta!!!
Arvaa hävettikös parin vuoden päästä ku tajusin ton jutun..!!!
Vastaukset 23
Vanhimmat
Voi vittu sä olet tyhmä!!!
Laita tällaset jutut vitsi-palstalle, tääkin on niin vanha vitsi ettei hirveesti enää naurata varsinkaan väärällä palstalla.
no vitsistä en tiiä.. enpä oo kuullu.. mut tää on totta ja tapahtunut.. ehkä joku on sitten tehnyt kuulemastaan vitsin!?
Aivan varmasti, eli ei. Ja jos muita perusteluja kaipaat, kuin sen että olen kuullut vitsin tuhat kertaa, niin ei kukaan enää 11-vuotiaana niin aivoton ole ettei tiedä mikä pillu on. Sama se millä vuosikymmenellä.
Tämä ei oo mikään vitsi-palsta, laita sinne juttusi.
Outo hemmo Svidu et ole tainnut vielä koskaan saada niin kieroutuneet ajatuksesi ovat ja vielä niin tyhmiä etttä pääsevät itsestään ulos rajoita vähän ja yritä edes olla normaalimpi. Vihaan ihmisiä jotka määräilevät muita ja ovat aina sanomassa mitä tehdä, missä mennä, mitä katsotaan ja mikä on hyvää tai huonoa... sinä kuulut niihin idiootteihin jokaisella normaalilla ihmisellä on luotu omat aivot kunhan vain osaisi käyttää niitä, kuten ei osaa Lipponen käyttää!
Jos jonkun jutut eivät kiinnosta vaikka tällä osastolla ei niitä tarvitse lukea ei edes tarvitse olla täällä, poistu ja kuole!
Yleensä en vastaa provosoiviin, henkilökohtaisesti haukkuviin, enkä sisällöltään täysin tyhjiin viesteihin, mutta teenpä poikkeuksen :)
"Outo hemmo Svidu et ole tainnut vielä koskaan saada niin kieroutuneet ajatuksesi ovat ja vielä niin tyhmiä etttä pääsevät itsestään ulos"
Eli kieroutunutta on olla viisas ja ajatella omilla aivoillaan... eli tehdä johtopäätös, että tarina jota joku väittää omakseen onkin se sama pikku-Kalle vitsi jonka olen jo niin monesti aiemmin kuullut. Ja kuinka tyhmää on olettaa että 11-vuotias (jolla voi olla jo omaa karvan kasvua), luulee naisen vastaavaa karvoitusta siiliksi.
"rajoita vähän ja yritä edes olla normaalimpi."
Jospa yrittäisit ensin itse rajoittaa sitä pillereiden popsimista (vai onko lääkkeet jääneet ottamatta?) =)
"Vihaan ihmisiä jotka määräilevät muita ja ovat aina sanomassa mitä tehdä, missä mennä, mitä katsotaan ja mikä on hyvää tai huonoa..."
Minäkö määräilin muita? Helvetti näitä paranoideja mahtuu joka paikkaan. Sanoinpa vain oman mielipiteeni, vieläpä hyvin perusteltuna. Ja sinä kun et antanut mitään perustelua väitteelle, että jutun kertoneen ihmisen tarina olisi tosi (itseasiassa taidan olla ainoa, joka on perustellut väitettänsä), niin minulla ei ole mitään syytä muuttaa kantaani. Kun et pysty perustelemaan omaa kantaasi, rupeat haukkumis-linjalle. Teet vain itsestäsi pellen.
"sinä kuulut niihin idiootteihin jokaisella normaalilla ihmisellä on luotu omat aivot kunhan vain osaisi käyttää niitä, kuten ei osaa Lipponen käyttää!"
Noniin, marssitaan huomenna sinne terkkarille. Se määrää vähän rauhoittavia, ja varaa ajan sitten ihan oikeaan hoitoon. Lipponen taitaakin olla ihan saatanasta, ainakin sen kuvan kirjoituksistasi saa :D
"Jos jonkun jutut eivät kiinnosta vaikka tällä osastolla ei niitä tarvitse lukea ei edes tarvitse olla täällä, poistu ja kuole!"
Tämä kun ei ole vitsi-palsta, eikä yleinen keskustelupalstakaan (suotaneen minulle kuitenkin mahdollisuus puolustautua). Tällaiset vitsit kun vievät kaiken uskottavuuden myös niiltä "oikeilta" töppäyksiltäkin..
- Kele, Tana, Sviddunääs - Keletapit!
miten niin tajusit?
varmaan sillai että joku kaunis iltapäivä tajus mitä oli sanonu ja ymmärsi eettei siilit ole harmaita...:)
ehhehe..
mhei mä tunnen sut..! ootko sä se Kalle? :)
no huh..:)
mites sää perustelet että olen lukenut tämän vitsin vuosia sitten jostain??
tää on tosi! :)
=)
*nauraa* tää oli päivän paras..:)
är den här saken real?
Nope.
öö
Mulle on käyny ihan samallail..:)
Mulla on sellanen kiva ja pitkä lisko jalkojen välissä ja se tykkää syöttää siilejä; se yleensä kurkkii ensin siinä huulilla sitten innostuu ja ryntää oikein kunnolla sisään mut ei se mahu kokonaan vaan niksuttaa aikansa ees taas niinku liikkeenharjottaja ja sit kohta se päästää kovan karjasun kera vaaleeta nestettä ison satsin josta siiletkin aina tykkkää soittele mulle Pitkäniemi osasto 4 Tampere.
P.s. Ja lisää g:lle ja svidu ja muillekin juttuja
siileistä lisää kun ne nussii niin ne tekee sen hyvin, hyvin varovaisesti, poikasiilillä yks piikki enemmän pystyssä tyyliin!
ihan niin kuin en tiedettääis että tuo pikku-kalle vitsi
oho pikkulapsiako täällä näitä juttuja on lukemassa ku oikeen "pikku-kalle vitsejä" mukamas ovat...nojoo eihä se mitää todista onko jostain asiasta tehty vitsi ennenkuin seon tapahtunut...sillainhan ne yleensä taitavatkin käydä ja niistä saadaan sitten oivia esimerkkejä jotka toimivatkin käytännössä hyvin...
Valitettavasti aikuiset ihmisetkin ovat lapsuudessa lukeneet pikku-Kalle vitsejä...
Eikö kukaan näistä vastaanväittävistä ääliöistä todellakaan tajua, että 11-vuotias ei voi MITENKÄÄN luulla naisen karvoitusta siiliksi! 11-vuotiaalla saattaa olla jo omaa orastavaa karvan kasvua, ei sentään lapsiakaan aliarvioida tarvitse!