Teen tutkimusta "Fanikulttuurit ja media"-kurssilla Tampereen yliopistossa. Jos jotkut Salattujen elämien fanit viitsisivät vastata tähän viestiin lyhyesti ja kertoa, löytyykö Suomesta tiivistä faniyhteisöä, joka järjestäisi esim. tapaamisia tms.? Kertokaa lisäksi onko faniutenne kohteena itse sarja, vai ennemminkin joku sarjan hahmoista/näyttelijöistä.
Kiitos jo etukäteen.
Fanit huom!
2
354
Vastaukset
- Teemuaaron ihailija
Faniyhteisöistä en tiedä mitään, mutta itse olen seurannut Salkkareita alusta asti ja hurahdin tuossa reilu kuukausi sitten "Aaroon" eli näyttelijä Teemu Lehtilään.
- joshua
Salatut Elämät on mielenkiintoisuuden, yllätyksellisyyden (tosin nyt tuntuu jo, että arvaa melkein kaikki juonenkäänteet) ja katseluajan takia paras sarja mitä televisiosta tulee. Kun on vielä katsonut lähes joka ikisen jakson, ei katsomista halua lopettaa. Yksi seikka, joka kiinnostaa nuoria kuten minua on, kun sarjassa on paljon nuoria ihmisiä ja heitä käsitteleviä asioita. Sarjassa on paljon myös hyviä näyttelijöitä, jotka saavat kiinnostumaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475405Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612176Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181790Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1421742- 171525
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol301447Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5132881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171097Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771068Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se210926