Iltalehti tänään:

Faktaa!

Idols-naisten kaksintaistelu:
Katri päihittää Agnesin
3.12.2005 0:48
Lukijoiden mielestä Huittisten herttainen tarjoilija tyrmää särmikkään puolattaren selvin lukemin.



62 prosenttia Iltalehden lukijoista äänestää voittoon mieluummin Katrin.

Särmikäs Agnes ei murru julkisuuden paineiden alla. Harva uskookaan niin. Idols-finalisti Katri Ylander on vienyt Iltalehti Onlinen lukijoiden - erityisesti miesten - sydämet.

19-vuotias "naapurintyttö" on luonnollinen kuin kotimainen kaurapuuro ja osaa vielä laulaakin kuin satakieli.

62 prosenttia reilusta tuhannesta vastaajasta vannoi Katrin nimeen, joten Agnes Pihlavalle jäi vain 38 prosenttia kannattajista. Yllättäen Katrin äänistä lähes kolme neljästä tuli miehiltä.

- Sinivalkoinen, vaalea suomalainen ja osaa vielä laulaa. Mitäpä muuta viisikymppinen mies naispuoliselta Idols-tähdeltä odottaa. Kiitos Katri viime viikoista ja hyvää jatkoa! Eetu tiivisti.

Agnes keräsi ääniä tasaisemmin sekä miehiltä että naisilta. Tosin naisistakin 54 prosenttia antoi äänensä Katrille. Useissa vastauksissa nousi esiin toive, että Idols-voittajan tulisi olla suomalainen.

- Suomalaista täytyy tukea! perusteli Katri-fani.

- Hän on suomalainen, Terski jatkoi samoilla linjoilla.

Monen mielestä Agnes ei osaa suomea riittävästi, ei niin puhuessaan kuin laulaessaankaan.

- En usko, että Suomen idoliksi kruunataan ihmistä, joka ei puhu kunnolla maan kieltä, Pena83 linjasi.

7

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja IS

      oli joutunna sulkemaan pressaäänestyksen koska 72 äänistämeini Timo Soinille.

    • Katri voittaa!

      Hmmm..monikohan tällä palstalla kirjoitteleva on (aikuinen)mies?? Tarkoitan että täällä Katria mollaavat ovat pikkulapsia suurin osa.
      Hehhee..
      Ja kun ääniä annetaan, aikuisilla ei ole saldorajaa..repikää siitä lapsukaiset.

      • kisa?

        onko nää laulukilpailut vai poliittinen kisa


      • Kappas
        kisa? kirjoitti:

        onko nää laulukilpailut vai poliittinen kisa

        Ilmeisesti on poliittinen laulukisa!


    • naapurintyttö?

      Jäi Katrista hyvin selvästi mieleen, kun sai tuomareilta negatiivista palautetta. Niin nyrpeä ilme tuli. Taisi ajatella olevansa niin täydellinen että ei voi saada huonoa palautetta, kusinoussut päähän selvästi. Muilla sentään käynyt surua kasvoilla, kun ovat saaneet negetiivista palautetta.
      Katrin ääni on muuten aivan liian tyttömäinen.

    • kuin tukka ihailkaa sitä

      No joo iltalehdessähän on tiunnetusti uus natsi isänmaalinen seko kirjoittelemassa näitä "omia" Katri juttujaan ja mukas äänestystuloksia joita ei edes ole olemassa tai muutetaan toimittajan mieleiseksi. Nythän ei ole missi kisat kyseessä jossa Katri ei pärjäis alkuunkaan. Musiikkillisesti Katri on maailman tavallisin mitättömyys ja se on todella huono aisa pop idolia ajatellen. Jos idols kisassa kisattais ulkonäöstä tokihan sinne olisi mennyt kauniita tummiakin, mutta näitä kisoja voi seurata missukka kisoissa tai miss universun kisoissa jossa katrin näköiset joo tosiaanki on hyvin pärjänneet vai mitä?

      • brisitpardoo

        Alkaakohan sota? Miks te otatte nää rahastus viihde skabat niin tosissanne? Ihan sama kuka voittaa.. ps.kuhan ei Agnes,,;) joke!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4802
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3493
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2420
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1538
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1473
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      39
      1349
    7. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      23
      1212
    8. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1202
    9. 165
      1079
    10. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1078
    Aihe