Kunkin keskustelupalstan yläpuolellahan on aiheeseen liittyviä mainoksia.
Esimerkkejä: Urheilusivuilla on lätkävaruste- ja pelipaitamainoksia. Autosivulla mainostetaan huoltamoita ym. aiheeseen liittyvää.
Joten mitä lukee Idols-palstan yläpuolella? "Matkusta Puolaan". Tästä voisi joku vetäistä vielä herneen nenään. Yrittääkö Suomi24 vaikuttaa laulukilpailun lopputulokseen?
Suomi24 vihjailee..
16
543
Vastaukset
- lll
Mulla kehotetaan matkustamaan Barcelonaan, ei näy mitään Puolasta
- kumminkaan
Sama täällä, matkusta Barcelonaan!
Mutta suomi24 alotus sivulla idols otsikko; kuka tippuu huomenna ja vieressä Katrin kuva. - mutta...
olisi hyvä, jos suomalaiset matkustaisivät joskus Puolaan! Koska suurin osa suomalaisista ajattelee, että se on Venäjällä, tai että se oli Neuvostoliitossa... tai että se alkoi toisen maailmansodan. Säälittävää
- leijona
Tuota omaa viestiänikin kirjoittaessa oli mainos Puolasta, eikä se ollut ensimmäinen kerta. Ihan pilke silmäkulmassa kirjoittelin tuota viestiä, en minä mitään salaliittoa epäile.
Ajattelin vain, että aika ironista, kun täällä muuten hoetaan Puolasta ja puolalaisista vaikka mitä, niin juuri PUOLAN matkailumainos on otettu esille. On muidenkin maiden, mutta pistipähän jotenkin silmään tuo Puola. - mutta...
kumminkaan kirjoitti:
Sama täällä, matkusta Barcelonaan!
Mutta suomi24 alotus sivulla idols otsikko; kuka tippuu huomenna ja vieressä Katrin kuva.mielestäni se on Katrin mainos: katso, miten kaunis ja suloinen se sinivalkoinen tyttö on, hänen ei saa tippua... heeheee. Kaunis se ehkä on mutta ei laulaa yhtä hyvin kuin Agnes, ääni liian heikko.
- Popolski
leijona kirjoitti:
Tuota omaa viestiänikin kirjoittaessa oli mainos Puolasta, eikä se ollut ensimmäinen kerta. Ihan pilke silmäkulmassa kirjoittelin tuota viestiä, en minä mitään salaliittoa epäile.
Ajattelin vain, että aika ironista, kun täällä muuten hoetaan Puolasta ja puolalaisista vaikka mitä, niin juuri PUOLAN matkailumainos on otettu esille. On muidenkin maiden, mutta pistipähän jotenkin silmään tuo Puola.Mutta sehän on kiva! Hieno paikka! Oma suosikkini on Krakova ja Zakopane! Suosittelen!!
- emi moo
leijona kirjoitti:
Tuota omaa viestiänikin kirjoittaessa oli mainos Puolasta, eikä se ollut ensimmäinen kerta. Ihan pilke silmäkulmassa kirjoittelin tuota viestiä, en minä mitään salaliittoa epäile.
Ajattelin vain, että aika ironista, kun täällä muuten hoetaan Puolasta ja puolalaisista vaikka mitä, niin juuri PUOLAN matkailumainos on otettu esille. On muidenkin maiden, mutta pistipähän jotenkin silmään tuo Puola.Olihan tällä palstalla sama mainos jo ennen kisaa.
Ja lisäksi - ehkä joku ajatteli, että nyt on hyvä aika mainostaa Puolan matkoja kun kiinnostus Puolasta voisi olla suurempi Agnes-juttujen takia (välitettävästi ei ole, koska suomalaiset eivät halua tietää tästä maasta mitään, vaan haluavat uskoa, että se on ruma ja köyhä). - leijona
emi moo kirjoitti:
Olihan tällä palstalla sama mainos jo ennen kisaa.
Ja lisäksi - ehkä joku ajatteli, että nyt on hyvä aika mainostaa Puolan matkoja kun kiinnostus Puolasta voisi olla suurempi Agnes-juttujen takia (välitettävästi ei ole, koska suomalaiset eivät halua tietää tästä maasta mitään, vaan haluavat uskoa, että se on ruma ja köyhä).Tekstini tuli olla huomiota herättävä, mutta samalla sillä vetosin siihen, miten helposti ihmiset tekevät eri asioista johtopäätöksiä.
Ampukaa vaan tämäkin kommenttini alas selittelynä, mutta oikeasi, ihan "aikuisten oikeasti", oli tarkoituksena olla ironinen. Jos sitä ei joku näe, niin syyttäköön omaa päätään. - jeeeep
Popolski kirjoitti:
Mutta sehän on kiva! Hieno paikka! Oma suosikkini on Krakova ja Zakopane! Suosittelen!!
Kiva, kun joku muu pitää Puolasta :) Ajattelin, että kaikki vihaavat sitä :)
- reissueukko
emi moo kirjoitti:
Olihan tällä palstalla sama mainos jo ennen kisaa.
Ja lisäksi - ehkä joku ajatteli, että nyt on hyvä aika mainostaa Puolan matkoja kun kiinnostus Puolasta voisi olla suurempi Agnes-juttujen takia (välitettävästi ei ole, koska suomalaiset eivät halua tietää tästä maasta mitään, vaan haluavat uskoa, että se on ruma ja köyhä).Etelä-Puola vauras, kyllä monet matkustaa Puolaan, ja Puolan kautta esim. Italiaan.Pidän enemmän Puolasta kun esim. Unkarista. Varsova on aika ruma, Venäjä tehnyt rumaa jälkeä.
En usko että suomalaiset leimaavat Agnes=Puola!
Eihän...!!!???!! !! - emi moo
leijona kirjoitti:
Tekstini tuli olla huomiota herättävä, mutta samalla sillä vetosin siihen, miten helposti ihmiset tekevät eri asioista johtopäätöksiä.
Ampukaa vaan tämäkin kommenttini alas selittelynä, mutta oikeasi, ihan "aikuisten oikeasti", oli tarkoituksena olla ironinen. Jos sitä ei joku näe, niin syyttäköön omaa päätään.Tällä palstalla ihmiset kirjoittelevat kaikenlaisia viestejä ilman ironiaa, siksi en huomannut ironiaa sinun viestissäsi... ;) Uskon kyllä nyt, että se on ironia, mutta voi aina kirjoittaa mitä vaan, ja sitten sanoa: se oli ironia, etkö huomannut? ;)
- leijona
emi moo kirjoitti:
Tällä palstalla ihmiset kirjoittelevat kaikenlaisia viestejä ilman ironiaa, siksi en huomannut ironiaa sinun viestissäsi... ;) Uskon kyllä nyt, että se on ironia, mutta voi aina kirjoittaa mitä vaan, ja sitten sanoa: se oli ironia, etkö huomannut? ;)
Niinpä juuri ;) uskokoon ken tahtoo... :)
- leijona
reissueukko kirjoitti:
Etelä-Puola vauras, kyllä monet matkustaa Puolaan, ja Puolan kautta esim. Italiaan.Pidän enemmän Puolasta kun esim. Unkarista. Varsova on aika ruma, Venäjä tehnyt rumaa jälkeä.
En usko että suomalaiset leimaavat Agnes=Puola!
Eihän...!!!???!! !!Ironiaksi yhä väitän tekstiäni. Sitä todeksi ei tietenkään tule minun lisäkseni kukaan tietämään varmaksi, joten en loukkaannu, vaikka sitä muuksi väittäisittekin.
Mielestäni mailla ei maina itsenään ole niin kovin suuria eroja, vaan KIELI (ja kulttuurikin) tekee erot. Puolan kieli kuulosti todella kauniilta, sen minkä Agnesilta kerran Idolsissa kuulin. Toivon niin kovin, että hän laulaisi vielä puolaksi. - Popolski
jeeeep kirjoitti:
Kiva, kun joku muu pitää Puolasta :) Ajattelin, että kaikki vihaavat sitä :)
No ei kai nyt sentään vihaa..!? Monet eivät varmaan ole käyneet, tai mitään kokemusta?
Suomalaisilla ja Puolalaisillahan sama tausta Venäjän sodasta. Itse koen hengenheimolaisuutta, ja siellä reissanneena tykännyt Puolasta paljon! - emi moo
Popolski kirjoitti:
No ei kai nyt sentään vihaa..!? Monet eivät varmaan ole käyneet, tai mitään kokemusta?
Suomalaisilla ja Puolalaisillahan sama tausta Venäjän sodasta. Itse koen hengenheimolaisuutta, ja siellä reissanneena tykännyt Puolasta paljon!ajattelen, että on paljon yhteistä :) mutta kun luen tämän palstan viestejä... hyi... kyllä täällä on paljon vihaa, ja minä en ymmärrä itse, mistä se tulee.
- Popolski
emi moo kirjoitti:
ajattelen, että on paljon yhteistä :) mutta kun luen tämän palstan viestejä... hyi... kyllä täällä on paljon vihaa, ja minä en ymmärrä itse, mistä se tulee.
Perustetaan oma optimistien idols fani-klubi..:)
Varmaan tää talven pimeys saa ihmiset vihaisiksi, ja kun täällä voi tuntemattomana purkaa pahaa mieltä ja viettää aikaa.
Tulee kyllä varottua suunnilleen kirjotus virheitäkin, mutta selvästi täällä on tosi paljon myös provoja!! Hauskaa illan jatkoa emi moo!! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874028Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242891No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452310- 341311
- 10899
- 131875
- 6844
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124756- 11750